Eurocent turpina apkalpot aizdevumus

Pēc tam, kad 2017. gada 8. jūnijā Eurocent neveica savu korporatīvo obligāciju atmaksu, uzņēmums ir turpinājis apkalpot aizdevumus un nodot visus aizņēmēju maksājumus investoriem Mintos aizdevumu tirgū. Tā rezultātā Eurocent aizdevumos veikto investīciju portfelis Mintos aizdevumu tirgū kopš 2017. gada 8. jūnija ir samazinājies par 21%.

Eurocent turpina sarunas ar potenciālajiem investoriem, lai risinātu savu finanšu situāciju. Tomēr, ņemot vērā, ka šo sarunu iznākums vēl ir neskaidrs, Eurocent ir iesniedzis tiesā pieteikumu par uzņēmuma parādu pārstrukturēšanu. Šī ir formāla procedūra, kas neļauj kreditoriem uzsākt neatmaksāto korporatīvo obligāciju atgūšanas procesu. Tiesas lēmumu ir paredzēts saņemt līdz 2017. gada septembrim.

Ja tiesa neatļaus parādu pārstrukturēšanu, Eurocent uzsāks bankrota procedūru. Lai sagatavotos šim scenārijam, Mintos ir noslēdzis vienošanos ar trešo pusi, kas pārņemtu Mintos aizdevumu tirgus investoriem izsniegto Eurocent aizdevumu apkalpošanu.

Saistībā ar uzņēmuma finanšu situāciju, Eurocent ir pārtraucis automātisku atpirkšanu aizdevumiem, kuru atmaksa kavējas ilgāk par 60 dienām. Kad automātiskā aizdevumu atpirkšana tika apturēta arī tehniski, vairoga ikona, kas Mintos aizdevumu tirgū norāda uz atpirkšanas garantiju, Eurocent izsniegtajiem aizdevumiem vairs netika attēlota. Taču saskaņā ar cesijas līgumiem Eurocent ir atbildīgs par šīs garantijas izpildi, un vairoga ikona tiks atgriezta līdz ar nākamo platformas atjauninājumu.

Visi kavētie Eurocent aizdevumi tiek apkalpoti atbilstoši standarta procedūrai, un visi aizņēmēju veiktie maksājumi par aizdevumiem tiek atmaksāti investoriem Mintos aizdevumu tirgū. Uzņēmums plāno izpildīt savas atpirkšanas saistības, tiklīdz būs uzlabojusies tā finansiālā situācija.

Ja Eurocent finansiālā situācija neuzlabosies un uzņēmums uzsāks bankrota procedūru, investoriem ar ieguldījumu kavētos aizdevumos, kas nebūs atpirkti, būs kreditora prasība pret Eurocent.

Ja Tev ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinies ar mums – mēs ar prieku uz tiem atbildēsim!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner