EuroOne – nowy pożyczkodawca z Hiszpanii dołącza do rynku Mintos

Mintos wita EuroOne, nowego pierwotnego pożyczkodawcę z Hiszpanii. EuroOne oferuje możliwość inwestycji w krótkoterminowe niezabezpieczone pożyczki osobiste udzielane on-line pod markami NetCredit i LunaCredit.

– Jesteśmy dumni, że możemy być obecni na rynku Mintos. To doskonała okazja dla inwestorów, ponieważ EuroOne to korzystna alternatywa dla klientów z Europy, którzy mają ograniczony dostęp do usług bankowych. Dogłębne doświadczenie kadry zarządzającej w połączeniu ze sztuczną inteligencją daje EuroOne przewagę nad konkurencją, gdyż umożliwia podjęcie inteligentnych decyzji w czasie rzeczywistym – mówi Denis Kalinin, CEO EuroOne.

Dostępne na platformie Mintos pożyczki EuroOne będą miały wartość od 300 do 1 000 euro – z okresem spłaty do 30 dni. Średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów wyniesie między 11 a 13%. Początkowo pożyczkodawca zaoferuje promocyjne oprocentowanie w wysokości 13%.

EuroOne udzieli także gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty ponad 60 dni. Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos EuroOne zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%.

Grupa EuroOne wykorzystuje sztuczną inteligencję do przygotowania rozwiązań finansowych dla klientów z ograniczonym dostępem do usług bankowych. Firma powstała w marcu 2017 r. w Berlinie i zatrudnia międzynarodowy zespół składający się z 30 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii.

Aby rozpocząć działalność w Hiszpanii, w sierpniu 2017 r. firma EuroOne kupiła Rapido Finance SLU – spółkę udzielającą pożyczek krótkoterminowych pod marką NetCredit. Nabyta spółka zależna powstała w 2016 r. i dotychczas udzieliła 20 000 pożyczek o łącznej wartości 6 mln euro.

EuroOne ma zamiar zdobyć znaczny udział na rynku w regionie poprzez rozszerzenie działalności w Hiszpanii i wejście do kolejnych krajów. Portfolio EuroOne obecnie obejmuje pożyczki krótkoterminowe i osobiste, a w najbliższej przyszłości firma chce poszerzyć swoją ofertę o kolejne produkty dla klientów indywidualnych.

80% klientów EuroOne składa wniosek na urządzeniu mobilnym. Pożyczkobiorcy są w wieku 22–70 lat, a ich miesięczna pensja wynosi od 800 do 2 000 euro. Zwykle środki z pożyczek przeznaczają na pokrycie nieoczekiwanych wydatków, takich jak koszty leczenia, naprawy w domu lub pomoc rodzinie i przyjaciołom.

Pożyczki EuroOne opierają się na wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji i skrupulatnej oceny wiarygodności kredytowej. Technologia wykorzystywana przez EuroOne oblicza szacowany wskaźnik lifetime value (LTV) dla każdego wnioskodawcy przy użyciu setek danych uzyskanych zarówno z tradycyjnych, jak i nietradycyjnych źródeł, takich jak informacje z przeglądarek internetowych i od dostawców usług telekomunikacyjnych.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w nowe pożyczki udzielane przez EuroOne, nie zapomnij dodać EuroOne do swojej listy pierwotnych pożyczkodawców. Dzięki Auto Invest oszczędzisz czas i nigdy nie stracisz żadnej okazji!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner