Everest Finanse publicē 2020. gada pirmo 3 ceturkšņu rezultātus, pašu kapitāla proporcija pārsniedz 49%

15.12.2020

mintosblog

Neskatoties uz izaicinošo gadu un aizdevumu izsniegšanas palēnināšanos pandēmijas sākumā, Everest Finanse ir atradis veidu, kā saglabāt rentabilitāti, palielinot ieņēmumu dažādošanu no jauniem kreditēšanas un nekreditēšanas produktiem. Tas uzņēmumam ļāva palielināt pašu kapitāla īpatsvaru virs 49%, EBITDA pirmajos 3 ceturkšņos ir 12,3%.

Andrzej Dworczak, Everest Finanse grupas finanšu direktors, komentē:

“Pats par sevi saprotams, ka 2020. gads nav viegls gads. Covid-19 pandēmija skāra gandrīz visas nozares, tostarp finanšu nozari. Pandēmijas uzliesmojums ietekmēja banku sektora rezultātus Polijā. Monetārās politikas padomes īstenotā procentu likmju samazināšana un papildu rezervju veidošana, gaidot kredītportfeļu pasliktināšanos pēc krīzes, ir tikai daži no faktoriem, kas veicināja Polijas banku rentabilitātes pasliktināšanos. Nebanku kreditēšanas sektors piedzīvoja līdzīgu situāciju. Maksimālā bezprocentu izmaksu apmēra samazināšanai bija liela ietekme, un tas apmēram 30% alternatīvo aizdevēju piespieda pamest Polijas tirgu.

Tirgū spēj izdzīvot tikai uzņēmumi ar spēcīgu kapitāla pozīciju un daudzveidīgu produktu klāstu. Everest Finanse ir spēcīga tirgus pozīcija, kas balstīta uz 20 gadu pieredzi nebanku kreditēšanas nozarē. Neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, Everest grupas EBITDA 2020. gada pirmajos trīs ceturkšņos sasniedza 25,2 miljonus PLN (5,7 miljonus EUR) jeb 12,3%, palielinot pašu kapitāla īpatsvaru līdz 49,1%, kas ir 1,6% pieaugums no gada sākuma.

Zemāk redzamajā diagrammā ir redzams Everest Finanse produktu pārdošanas apjoms 2020. gadā. Pārdošana sasniedza zemāko punktu aprīlī, kad Polijā tika izsludināta ārkārtējā situācija. Sākot ar maiju, Everest Finanse nepārtraukti palielināja pārdošanas apjomu, augustā sasniedzot 2019. gada pārdošanas līmeni un septembrī to pārsniedzot. Ir vērts atzīmēt, ka pandēmijas laikā Everest Finanse paplašināja sadarbību ar Biuro Informacji Kredytowej SA, kas mums ļāva vēl efektīvāk novērtēt klientu kredītrisku. Šī sadarbība mums deva iespēju piešķirt aizdevumus tikai labākajiem klientiem, vienlaikus kontrolējot portfeļa kvalitāti un izvairoties no iespējamas ļaunprātīgas izmantošanas.

Kopējās klientu veiktās atmaksas 2020. gada otrajā un trešajā ceturksnī sastādīja 177,3 miljonus PLN (39,9 miljoni EUR). Salīdzinot ar to pašu periodu pērn, tas ir samazinājums par 5,3%. Kritumu neizraisa portfeļa kvalitātes pasliktināšanās, bet gan zemais aizdevumu pārdošanas apjoms Covid-19 pandēmijas sākumā. Zemāk ir redzami finanšu produktu ceturkšņu pārdošanas apjomi 2015. – 2020. gadā.

Es aicinu izlasīt Everest Finanse grupas publicētos finanšu pārskatus pēc 2020. gada trim ceturkšņiem.

Vēlos izmantot šo iespēju, lai pateiktos par jūsu izrādīto uzticību Everest Finanse, kopš mūsu sadarbības uzsākšanas ar Mintos.”

Par Everest

Everest Finanse Polijas tirgū darbojas kopš 2000. gada un aizdevumus izsniedz, izmantojot savu Bocian Pożyczki zīmolu. Uzņēmuma pamatdarbība ir aizdevumu izsniegšana tradicionālajā mājas kredītu modelī. Šajā jomā Everest Finanse ir viens no vadošajiem uzņēmumiem valstī.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums