ExpressCredit pokračuje v Africké expanzi, na Mintos přichází s novou zemí – Namíbií

ExpressCredit Vám od svého připojení na platformu Mintos v březnu 2018 nabízí investiční příležitosti z afrického kontinentu. Tento poskytovatel půjček dnes poprvé přidává na tržiště půjčky z nového státu – Namibie. 

Express Credit Cash Advance (PTY) LTD byl založen v roce 2016, je licencován a regulován Namibijským úřadem pro dohled nad finančními institucemi (NAMFISA). V současné době má společnost 9 poboček ve velkých městech Namibie a ke konci září se jí podařilo přilákat 11 406  unikátních zákazníků a poskytla 32 628 úvěrů v hodnotě přibližně 8,8 milionů EUR.

ExpressCredit plánuje v letošním roce rozšířit svou pobočkovou síť o 11 nových poboček, rozšířit své portfolio produktů a pokračovat v budování své obchodní značky. Společnost předpokládá, že do prosince tohoto roku bude její měsíční objem poskytnutých úvěrů 2,5 mil. EUR.

ExpressCredit Namibia na platformě Mintos 

Osobní půjčky poskytnuté v Namibii společností ExpressCredit Namibia a zveřejněné na platformě Mintos budou v rozmezí od 150 EUR do 1 300 EUR s dobou splácení 5 měsíců. Můžete očekávat čistý roční výnos až 12 %. Všechny úvěry poskytnuté společností budou zveřejněny v EUR.

Všechny půjčky od ExpressCredit na platformě Mintos jsou zajištěny garancí zpětného odkoupení a společnost je odkoupí zpět v případě, že půjčka bude v prodlení 60 dnů a déle. Kromě toho si společnost na své rozvaze ponechá 10 % z každé půjčky umístěné na tržiště jako tzv. kůži ve hře. ExpressCredit Namibia je součástí skupiny ExpressCredit.

Společnost ExpressCredit Namibia měla k 30. září 2019 čisté úvěrové portfolio ve výši 1,8 milionu EUR. Společnost zaznamenala silný růst tržeb, podpořený neustálými investicemi do pobočkové sítě a svých systémů. Také díky tomu od ledna 2018 dosahuje kladného hrubého zisku. Za první tři čtvrtletí roku 2019 vykázala hrubý zisk ve výši 0,8 mil. EUR a celková aktiva ve výši 2,8 mil. EUR.

S ohledem na právní požadavky a zájmy investorů budou mít investoři možnost získat expozici vůči úvěrům poskytnutých společností Express Credit Cash Advance (PTY) LTD investováním do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance SIA, společností ze skupiny Mintos Group, společnosti ExpressCredit Holding AS, společnosti ze skupiny ExpressCredit.

Splácení každého úvěru poskytnutého společností Mintos Finance společnosti ExpressCredit Holding AS bude navázáno na splácení konkrétního úvěru poskytnutého společností ExpressCredit Holding AS společnosti Express Credit Cash Advance (PTY) LTD a tato půjčka bude navázána na splacení konkrétního úvěrů poskytnutého společností Express Credit Cash Advance (PTY) LTD konečnému uživateli úvěru. Úvěry poskytnuté společností Mintos Finance budou zajištěny zástavou pohledávek vyplývajících z úvěrů poskytnutých společností Express Credit Cash Advance (PTY) LTD konečným uživatelům půjček.

Mintos a Express Credit Cash Advance (PTY) LTD jsou spřízněnými stranami podle IAS 24.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner