ExpressCredit z Botswany se připojuje na Mintos tržiště

01.03.2018

mintosblog

Nový poskytovatel půjček z Botswany se připojil na Mintos tržiště. Nyní můžete investovat do osobních půjček poskytnutých společností ExpressCredit v Botswaně s očekávaným výnosem až 14%.

ExpressCredit je inovativní poskytovatel spotřebitelských úvěrů, který usiluje o osobní přístup ke klientům za pomocí čtyř poboček v Bostwaně. Další pobočky budou otevřeny během roku 2018. ExpressCredit (Proprietary) Ltd. byla založena v roce 2015 a licenci od botswanského regulačního úřadu Non-Bank Financial Institutions Regulatory Authority dostala v lednu 2017.

ExpressCredit primárně poskytuje půjčky zaměstnancům Botswanského sdružení učitelů základních škol (Botswana Primary Teachers Union). Společnost má se sdružením speciální dohodu, která zaručuje, že všechny splátky jsou strženy přímo z platu uživatele půjčky. Díky nastavenému způsobu splácení je očekávaná míra selhání (default rate) méně než 5%.

„ExpressCredit je potěšen svým připojením na jedno z nejlepších tržišť s půjčkami na světě. S populací dva miliony a stabilní ekonomikou, Botswana nabízí silné kreditní prostředí s nízkým rizikem. Naše partnerství s Mintos a stálé investice do technologií, sítě poboček a lidských zdrojů zabezpečí náš růst na trhu a dosažení našich strategických cílů, být jednou z nejlepších micro společností poskytující půjčky v Botswaně.“ říká Dineo Saleshando, ExpressCredit CEO.

Průměrná velikost osobní půjčky poskytnutá společností ExpressCredit je okolo 2 000 EUR. Průměrná doba splácení je pět let a uživatel půjčky splácí půjčku v měsíčních splátkách.

ExpressCredit zpočátku nabídne pouze možnost investovat do půjček poskytnutých placeným státním zaměstnancům. V budoucnu Vám také plánuje nabídnout příležitost investovat do ostatních typů půjček poskytovaných v Botswaně, jako jsou krátkodobé spotřebitelské úvěry, půjčky otevřeného trhu a úvěry pro penzisty, které jsou již všechny společností poskytovány.

Všechny půjčky od ExpressCredit na Mintos tržišti jsou zajištěny garancí zpětného odkupu a budou společností zpětně odkoupeny, pokud budou více jak 60 dní po splatnosti. Dále společnost bude držet 15% z každé půjčky umístěné na tržiště na své rozvaze.

K lednu 2018 ExpressCredit měl celkové úvěrové portfolio o velikosti 3,3 milionů EUR. Společnost více než zdvojnásobila své tržby z třetího na čtvrté čtvrtletí roky 2017. Společnost stále hledá příležitosti k inovaci a zvyšování schopnosti zajištovat všechny potřeby zákazníků.

Cílová skupina ExpressCredit jsou převážně státní zaměstnanci, kteří dostávají pravidelný plat. Pobočky jsou strategicky umístěny v oblastech, které pokrývají většinu státních zaměstnanců v Botswaně. Společnost zavedla velkou síť přímých úvěrových poradců s více jak 140 zaměstnanci, což nabízí osobní přístup při poskytování půjček. To také zajistí, že zákaznická zkušenost je efektivní a vykazuje silné standardy znalostí svých zákazníků (Know Your Customer – KYC).

Dlužníci si půjčují u ExpressCredit z různých důvodů zahrnující nákup půdy, auta, nemovitosti a také rekonstrukce.

Využijte této skvělé příležitosti investovat do půjček od ExpressCredit poskytnutých v Botswaně. Pokud používáte Auto Invest, nezapomeňte patřičně upravit Vaše nastavení, abyste nic nezmeškaly!

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás