Finansēto aizdevumu apjoms Mintos platformā 1. ceturksnī pieaug par 26%, pateicoties investoru pieaugošajai pārliecība

Ir pagājis jau gads, kopš Covid-19 pandēmijas sākšanās, kas iezīmēja arī pirmo reizi, kad kolektīvo aizdevumu nozare piedzīvoja vērā ņemamu krīzi. Daži kreditēšanas uzņēmumi un platformas pārtrauca darbību, savukārt investori pārgāja uz citām aktīvu klasēm.

Tomēr kopš 2020. gada vasaras beigām mēs esam novērojuši strauju investoru uzticības pieaugumu attiecībā uz investīcijām aizdevumos, it īpaši aizdevumos, ko izsniedz pieredzējuši kreditēšanas uzņēmumi ar augstāku Mintos Risk Score un noturīgu jaunu aizdevumu piedāvājumu.

Rezultātā kopējais finansēto aizdevumu apjoms pēdējos sešos mēnešos (2020. gada oktobris – 2021. gada marts) ir pieaudzis par 44%, salīdzinot ar iepriekšējiem sešiem Covid-19 pandēmijas mēnešiem (2020. gada aprīlis – septembris), kad gan Mintos platformā esošie investori, gan kreditēšanas uzņēmumi saskārās ar vēl nebijušu nenoteiktības līmeni. Laika posmā no 2020. gada ceturtā ceturkšņa līdz 2021. gada pirmajam ceturksnim vien kopējais finansēto aizdevumu apjoms Mintos platformā ir pieaudzis par 26%.

Daži kreditēšanas uzņēmumi, tostarp Mintos platformā esošie lielākie un pieredzējušākie uzņēmumi, šo sešu mēnešu laikā ir uzrādījuši vēl spēcīgākus rezultātus. Starp 10 lielākajiem kreditēšanas uzņēmumiem Mintos platformā finansēto aizdevumu ziņā spēcīgāko izaugsmi uzrādīja IuteCredit (+ 93,2%), Sun Finance (+ 76,9%) un ID Finance (+ 67%).

Divas no lielākajām kreditēšanas uzņēmumu grupām Mintos platformā Mogo un Sun Finance finansēja aizdevumus attiecīgi 100 miljonu eiro un 128 miljonu eiro apmērā, tādējādi vēl vairāk nostiprinot savas pozīcijas un kopumā veidojot 34% no kopējā platformā finansēto aizdevumu apjoma pēdējo sešu mēnešu laikā. To rezultāti atspoguļo palielināto valstu skaitu, kurās izsniegtie aizdevumi tiek izvietoti Mintos platformā, kā arī investoru vēlmi dot priekšroku pieredzējušākiem kreditēšanas uzņēmumiem, kas piedāvā konkurētspējīgas procentu likmes.

Finansēto aizdevumu apjoma pieaugums pēdējo sešu mēnešu laikā ir palīdzējis palielināt kopējo Mintos platformā neatmaksāto investīciju apmēru par 6,7% – no 385,9 miljoniem eiro 2020. gada 30. septembrī uz 411,9 miljoniem eiro 2021. gada 31. martā. Kopējais neatmaksāto investīciju apjoms desmit lielāko kreditēšanas uzņēmumu izsniegtajos aizdevumos Mintos platformā pēdējo sešu mēnešu laikā pieauga par 11,3%, dažiem uzņēmumiem uzrādot 25% pieaugumu.

Jāatzīmē, ka šo pēdējo sešu mēnešu laikā vairāki lielie Mintos esošie kreditēšanas uzņēmumi – Mogo, DelfinGroup, IDF Eurasia, IuteCredit – ir arī atpirkuši daļu no sava portfeļa vai uz laiku samazinājuši aizdevumu piedāvājumu Mintos platformā obligāciju emisijas vai papildu finansēšanas avotu izmantošanas dēļ. Ja tas nebūtu noticis, šo uzņēmumu neatmaksāto investīciju apjoma pieaugums būtu bijis vēl lielāks. Šie uzņēmumi tuvāko mēnešu laikā plāno atsākt palielināt Mintos izvietoto aizdevumu daudzumu.

Redzot, ka kreditēšanas uzņēmumi turpina kāpināt izsniegto aizdevumu apmērus, sasniedzot vai pārsniedzot pirms pandēmijas līmeni, mēs sagaidām aizvien lielāku investīciju iespēju pieplūdumu Mintos platformā. Mēs strādājam arī pie jaunu kreditēšanas uzņēmumu piesaistīšanas, lai vēl vairāk paplašinātu un dažādotu investoriem pieejamo aizdevumu klāstu, tostarp piedāvājot aizdevumu veidus un valstis, kas pašlaik platformā ir nepietiekami pārstāvētas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner