Finko grupas 2019. gada finanšu rezultāti un jaunākā informācija par darbību

Finanšu rezultāti

Finko grupas – uz tehnoloģijām balstīta tiešsaistes un bezsaistes aizdevēja, kas darbojas vairākos tirgos visā pasaulē un ir lielākais aizdevumu izsniedzējs Mintos platformā – ieņēmumi ir pārsnieguši 136 miljonu eiro slieksni, uzrādot būtisku kāpumu aizvadītajā gadā. Grupas neto peļņa 2019. gadā sasniedza 17,6 miljonus eiro.

2019. gadā Finko grupa noslēdza procesu, kura laikā visi tās dažādos tirgos pārstāvētie zīmoli tika apvienoti vienā juridiskā personā ar nosaukumu Finko grupa. Pateicoties spēcīgam sniegumam visos darbības tirgos, grupa pērn izsniedza kredītus 366 miljonu eiro apmērā, kas ir par 90% (173 miljoniem eiro) vairāk nekā 2018. gadā. Līdz ar to Finko grupas neto portfelis gada beigās sasniedza 86 miljonus eiro – tas ir 40 miljonu eiro (88%) pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Grupas peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) sasniedza 35,8 miljonus eiro, kas ir par 404% vairāk nekā gadu iepriekš, kad EBITDA bija 7,1 miljons eiro. Tādējādi tika būtiski uzlabota EBITDA marža, kas tagad ir 26%.

“2019. gads mums bija peļņas ziņā labākais gads, kopš uzņēmuma dibināšanas, un mēs esam pilnībā gatavi turpmākai izaugsmei. Pērn mēs turpinājām investēt mūsu IT un riska funkcijās, kā arī nostiprinājām savu pozīciju visās darbības valstīs. Finko grupas uz datiem balstītā pieeja un pieredzes bagātā datu zinātnes komanda ir ļāvusi izveidot apjomīgu, kvalitatīvu un peļņu nesošu kredītportfeli, izmantojot modernākos tehnoloģiskos risinājumus. Protams, pašlaik piedzīvotajai Covid-19 vīrusa izplatībai būs īslaicīga ietekme uz mūsu darbību, bet mēs esam uzsākuši visaptveroša ārkārtas plāna īstenošanu, lai mazinātu tās negatīvo ietekmi, uzsver Finko grupas vadītājs Jānis Pizičs.

Grupas garantija

Ar prieku informējam, ka, noslēdzoties visu zīmolu apvienošanai, Finko grupa tagad nodrošina grupas garantiju visu Finko grupas zīmolu izsniegtajiem kredītiem. Tas nozīmē, ka turpmāk AS Finko grupa, kas ir Finko grupas uzņēmumu mātesuzņēmums, ir pienākums veikt visus Mintos investoriem pienākošos maksājumus par jebkura Finko grupas uzņēmuma izsniegtajiem kredītiem. Finko grupas un Mintos vienošanās tika parakstīta 2020. gada marta sākumā.

Procesā esoši maksājumi

Finko grupa šobrīd ir lielākais aizdevumu izsniedzējs Mintos, kas aizdevumu tirgū ir izvietojis kredītus vairāk nekā 97 miljonu eiro apmērā. Šāda lieluma portfelis dažkārt var radīt ievērojamas atšķirības iknedēļas norēķinos ar Mintos. Apvienojumā ar salīdzinoši ilgām pārrobežu transakcijām un valūtas pārrēķiniem tas dažām investīcijām ir radījis ilgtsošu procesā esošu maksājumu statusu. Finko grupa jau ir veiksmīgi atradusi efektīvus pasākumus, lai mazinātu procesā esošo maksājumu problēmu. Pēdējā nedēļā vidējais procesā esošo maksājumu periods ir samazinājies no desmit uz piecām dienām, un paredzams, ka tas turpinās sarukt nulles virzienā. Šajā laika posmā Finko grupa Mintos ir pārskaitījusi vairāk nekā 7 miljonus eiro, lai segtu procesā esošos maksājumus.

Jaunākā informācija saistībā ar Covid-19 vīrusu

Tāpat kā daudzus uzņēmumus visā pasaulē, Finko grupas darbību ir ietekmējusi jaunā Covid-19 izplatība un saistībā ar to īstenotie valsts mēroga pasākumi. Grupa jau vairākas nedēļas aktīvi strādā pie katra uzņēmuma ārkārtas rīcības plāna, lai vajadzības gadījumā visas darbības nodrošinātu attālināti. Finko grupa uzņemas pilnu atbildību par 1276 darbinieku veselību un labklājību, un ir ieviesti visi PVO pieprasītie un atbalstītie pasākumi. Grupa turpinās uzraudzīt situāciju un sniegs Mintos investoriem jaunāko informāciju par visām ar Covid-19 saistītajām norisēm katrā tās darbības valstī. Ir sagaidāms potenciāls pieprasījuma pieaugums pēc patēriņa kredītiem, tomēr, lai saglabātu labu pašreizējā Finko grupas kredītportfeļa finansiālo stāvokli, uzņēmums ieviesīs stingrāku klientu kredītspējas novērtēšanas procesu.

Nākotnes plāni

2020. gadā Finko grupa plāno turpināt rentablu izaugsmi, paplašinoties jaunās jomas esošajos tirgos, kā arī izstrādājot jaunus produktu piedāvājumus un lojalitātes programmas. Liela uzmanība tiks pievērsta finansēšanas avotu dažādošanai. Martā grupa uzsāka privāto obligāciju emisiju, kurai, paredzams, sekos publiskā obligāciju emisija aprīļa beigās. Finko grupa turpinās cieši uzraudzīt notikumus saistībā ar Covid-19 pandēmiju, un attiecīgi pielāgos savu darbību.

Finko grupa

Finko grupa Mintos aizdevumu tirgū izvieto kredītus no pieciem tirgiem: Gruzijas, Armēnijas, Moldovas, Krievijas un Ukrainas, un kopējais iedzīvotāju skaits tajos ir aptuveni 195,5 miljoni. Šajos tirgos grupai ir 1,5 miljoni reģistrētu lietotāju un vairāk nekā 600 000 aktīvu klientu. Finko grupa saviem klientiem piedāvā divus produktus: viena maksājuma kredītus un vairāku maksājumu kredītus. Savas darbības laikā grupa ir izsniegusi kredītus 600 miljonu eiro apmērā. Finko grupas galvenais birojs atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā, bet grupā kopumā strādā 1276 darbinieki.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner