Finko sedz saistības pret investoriem ar investīcijām MetroKredit un Kiva izsniegtajos aizdevumos

12.03.2021

mintosblog

Finko ir sedzis savas saistības pret investoriem, kuri bija investējuši divos tā Krievijas uzņēmumos, noslēdzot iepriekš izziņoto Kiva likvidācijas procesu un atpērkot atlikušās Mintos investoru investīcijas MetroKredit aizdevumos.

Par Metrokredit

2019. gada beigās MetroKredit pārtrauca izsniegt jaunus aizdevumus un izvietot tos Mintos tirgū, jo zaudēja licenci darbībām Krievijas tirgū. Kopš tā laika uzņēmums turpināja apkalpot esošos aizņēmējiem izsniegtos aizdevumus un pārskaitīt aizņēmēju atmaksas investoriem Mintos. Šajā laika periodā MetroKredit neatrada iespēju, kā turpināt uzņēmējdarbību Krievijā, tāpēc uzņēmums ir atpircis atlikušos aizdevumus no Mintos investoriem, lai likvidētu savu darbību.

Sadarbības laikā ar Mintos, MetroKredit tirgū izvietoja 1,1 miljonus aizdevumu ar kopējo vērtību 143,2 miljoni eiro, neskaitot uzņēmuma līdzdalību aizdevumos. Investējot MetroKredit aizdevumos, Mintos investori procentos kopumā nopelnīja 1,1 miljonus eiro ar vidējo svērto atdevi gadā 12,7% eiro aizdevumiem un 15,8% aizdevumiem Krievijas rubļos.

Par Kiva

2020. gada jūlijā Kiva vadība pieņēma lēmumu likvidēt savu uzņēmējdarbību Krievijā, jo šajā tirgū Kiva neesot nākotnes izaugsmes perspektīvas. Sākot no 2021. gada 9. marta, uzņēmums ir pārskaitījis savu galīgo atmaksu un tādējādi ir pabeidzis likvidāciju.

Sadarbības laikā ar Mintos, Kiva tirgū izvietoja 67 000 aizdevumu ar kopējo vērtību 9,2 miljoni eiro, neņemot vērā uzņēmuma līdzdalību aizdevumos. Investējot Kiva aizdevumos, Mintos investori procentos kopumā nopelnīja 0,3 miljonus eiro, un vidējā svērtā atdevi gadā 16,2% aizdevumiem eiro.

Finko grupa Mintos tirgū

Finko grupai joprojām ir Ukrpozyka un Dinero kreditēšanas uzņēmumi Ukrainā un Varks Armēnijā, un tie visi turpina apkalpot esošos aizņēmējus, galvenokārt ar parādu piedziņu un pārskaita aizņēmēju atmaksas investoriem Mintos. Šo trīs kreditēšanas uzņēmumu darbība ir apturēta gan Mintos pirmreizējā, gan otrreizējā tirgū, un Mintos turpina atgūt investoriem pienākošos līdzekļus.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums