Finko sjednocuje své poskytovatele úvěrů do jedné skupiny

Globální finanční společnost Finko se rozhodla spojit všechny své značky napříč různými trhy pod jednu skupinovou značku. Značky Finko na Mintosu působí v Arménii, Gruzii, Moldavsku, Rusku a na Ukrajině.

Od listopadu jsou značky Varks,  Sebo, Dinero, Metrokredit a Lendo sloučeny pod společnou skupinovou značku Finko s celkovým objemem úvěrů momentálně vedených na Mintosu v hodnotě asi 69 milionů EUR. Sjednocení značky Finko je posílením efektivity činnosti společnosti a motorem pro její budoucí růst.

Všechny značky skupiny byly sloučeny pod společnou zastřešující značku Finko interně i externě, a to včetně platformy Mintos.

Co to znamená pro investory na Mintosu?

Změna názvu značky úvěrových společností se dotýká obchodních názvů jednotlivých poskytovatelů úvěrů v nabídce úvěrů a v možnostech filtrů pro investování na tržišti Mintos.

Všechny úvěrové společnosti Finko nebudou dále vedeny odděleně pod dosud užívanými obchodními názvy, místo toho se investorům ve všech filtrech (Auto Invest, Primární trh, Sekundární trh) a na stránce Poskytovatelé úvěrů bude na Mintosu zobrazovat Finko. Upozorňujeme, že nastavení Auto Invest bude aktualizováno automaticky – pokud si tedy investor dříve nastavil strategii, která obsahovala například úvěry od společností Varks (Arménie) a Dinero (Ukrajina), nyní se v této strategii objeví Finko a dané země, kde byly úvěry poskytnuty (Arménie a Ukrajina).

Každá z obchodních značek si zachová svoji identitu a právní strukturu na jednotlivých trzích a nedojde ani ke změnám v jejich běžném provozu.

Více o Finko

K 30. listopadu 2019 již Finko poskytlo úvěry v hodnotě vyšší než 577 milionů EUR napříč všemi svými obchodními značkami. Společnost neustále roste na svých klíčových trzích a současně prověřuje možnosti expanze na trhy nové. Se svým 1,5 milionem registrovaných zákazníků zpracovala společnost Finko od svého založení již více než 12,8 milionu žádostí o úvěr.

V současnosti Finko pracuje na spuštění nových značek na stávajících trzích a již brzy nabídne možnost investovat do nových úvěrů poskytnutých skupinou Finko. Někteří investoři investující vlastní kapitál do Finko jsou také investory Mintosu.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner