Jaunākā informācija: Finko UA – Dinero un UkrPozyka – uzsāk brīvprātīgu likvidāciju

28. augusta atjauninājums

Mēs nesen informējām par Finko UA (Dinero un UkrPozyka) likvidāciju, un tagad piedāvājam  jaunāko informāciju, kas izriet no notiekošajām sarunām par likvidācijas nosacījumiem.

UkrPozycka un Dinero portfeļu kvalitāte ir samazinājusies, ņemot vērā kredītņēmēju zemo maksājumu veikšanas līmeni un palielināto aizdevumu apjomu parādu piedziņas procesā, kas ievērojami palēninājās Ukrainā ieviesto pandēmijas ierobežojumu laikā.

Saskaņā ar abu aizdevēju sniegto informāciju par Dinero un UkrPozyka kredītportfeļa izmaiņām no 2020. gada 1. marta līdz 1. augustam Dinero kopējais portfelis samazinājās par 7% jeb 2,2 miljoniem eiro, bet nekavētais portfelis samazinājās par 63% jeb 7,9 miljoniem eiro. UkrPozycka kopējais portfelis samazinājās par 8% jeb 1 miljonu eiro, bet nekavētais portfelis samazinājās par 69% jeb 4,5 miljoniem eiro. Dinero atmaksas (pamatsumma un procenti) ir samazinājušās 8 reizes, savukārt UkrPozyka atmaksas – 10 reizes.

Rezultātā ir panākta vienošanās, ka Dinero un UkrPozyka no investoriem atpirks visus neatmaksātos aizdevumus. Līdz ar to visas neatmaksātās Dinero un UkrPozyka investīcijas tiks iedalītas kā līdzekļi atgūšanas procesā. Tas tiks uzrādīts katrā aizdevuma statusā tuvāko dienu laikā.

Finko UA turpina apkalpot aizņēmēju maksājumus un parādu piedziņu. Saskaņā ar Finko UA sniegto informāciju, šie saņemtie līdzekļi segs Mintos investoriem pienākošos atgūstamo summu līdz 2021. gada jūlijam. Finko veiks ikmēneša maksājumus, kas tiks novirzīti to investoru kontos, kuriem ir investīcijas Dinero un UkrPozyka izsniegtajos aizdevumos. Šie maksājumi tiks sadalīti investoriem tāpat kā procesā esošie maksājumi.

Procenti par procesā esošajiem maksājumiem tiks uzkrāti, un tie būs jāmaksā pēc tam, kad pilnā apmērā būs atmaksāta pamatsumma un par to uzkrātie procenti. Apjomi un biežums par procesā esošajiem maksājumiem uzkrātajiem procentiem, kas vēl būs jāsedz, lielā mērā būs atkarīgs no aizņēmēju maksājumu veikšanas disciplīnas, kuru šobrīd ir grūti paredzēt, jo tā savukārt ir atkarīga no vispārējās ekonomiskās situācijas Ukrainā turpmākos mēnešos.

Abiem aizdevējiem ir mātesuzņēmuma garantija no EAG Finance. Ņemot vērā iepriekš minētās ietekmes, to detaļas vēl tiek izvērtētas.

Līdz ar Finko UA likvidāciju Finko grupa Mintos aizdevumu tirgū vairs nav aktīva. Finko grupas operatīvās vienības turpina darbību esošajos tirgos, apkalpojot jau izsniegtos aizdevumus, bet neizsniedzot jaunus aizdevumus un neizvietojot tos investēšanai Mintos aizdevumu tirgū.


2020. gada 22. augusts

Finko grupas uzņēmumi Dinero un UkrPozyka, kas Mintos platformā tiek uzrādīti kā Finko UA, pašreizējās ekonomiskās situācijas Ukrainā dēļ ir pieņēmuši lēmumu uzsākt likvidāciju. Līdz ar to nekavējoties tiek apturēta abu aizdevēju izsniegto aizdevumu pārdošana Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū.

Ņemot vērā Ukrainas Nacionālās bankas 2020. gada martā pieņemto lēmumu neļaut aizdevējiem aprēķināt soda naudas aizņēmējiem, kuri kavē maksājumus, kā arī Ukrainā joprojām spēkā esošos ar pandēmiju saistītos ierobežojumus, aizņēmēju maksājumu iekasēšanas process un parādu piedziņa ir ievērojami pasliktinājusies. Tas lielā mērā ietekmēja abu aizdevēju darbību, un to vadības grupas saskārās ar ļoti izaicinošu situāciju.

Ierobežojumi attiecībā uz soda naudām un komisijām, visticamāk, tiks pagarināti līdz 2020. gada septembrim, kas vēl vairāk ietekmētu abu kreditēšanas uzņēmumu aizņēmēju atmaksas disciplīnu. Turklāt pašreizējās pasaules finanšu nozarē valdošās situācijas dēļ Dinero un UkrPozyka finansējuma piesaistes iespējas ir ierobežotas, kas palēnina to potenciālās attīstības iespējas.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, abu uzņēmumu vadības komandas un Finko grupas vadība ir pieņēmusi lēmumu izbeigt uzņēmējdarbību Ukrainā. Abi uzņēmumi turpinās iekasēt maksājumus no aizņēmējiem un pārskaitīt tos Mintos investoriem. Šobrīd abu uzņēmumu vadības komandas ir paziņojušas, ka neatmaksātās investīcijas tiks pilnībā segtas līdz 2021. gada jūlija beigām.

Dinero un UkrPozyka piešķirtie Mintos riska reitingi paliek nemainīgi, bet tiks norādīts, ka abu uzņēmumu aizdevumu pārdošana no šodienas ir apturēta.

Par Dinero un UkrPozyka

Dinero un UkrPozyka ir Ukrainā strādājoši patēriņa finanšu zīmoli, kas ietilpst Finko grupā. Dinero un UkrPozyka aizdevumi Mintos tirgū tiek uzrādīti kā Finko UA. Dinero pašreizējais neatmaksātais portfelis Mintos platformā sastāda 10 195 833 eiro, bet UkrPozyka tas ir 5 230 219 eiro. Aktīvas investīcijas Dinero aizdevumos ir 58 551 investoram, un viens investors ir investējis vidēji 174 eiro. Aktīvas investīcijas UkrPozyka aizdevumos ir 48 225 investoriem, un viens investors ir investējis vidēji 108 eiro.

Par apturēšanu

Aizdevēja apturēšana tiek veikta, kad Mintos, ņemot vērā bažas par uzņēmuma darbību, iejaucas tirgū – pirmreizējā, otrreizējā vai abos – lai apturētu investēšanu. Pēc apturēšanas jaunas investīcijas nav iespējams veikt līdz brīdim, kad tā tiek atcelta vai zaudē spēku. Aizdevēja apturēšana abos tirgos tiek veikta, lai aizsargātu investoru intereses, neļaujot veikt investīcijas jaunos aizdevumos pirmreizējā tirgū vai pārdot esošos ietekmēto aizdevēju izsniegtos aizdevumus otrreizējā tirgū.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner