Firma Cashwagon oferuje na platformie Mintos nową okazję do inwestowania w Wietnamie

Dla inwestorów zainteresowanych możliwościami inwestycyjnymi w regionie Azji Pacyficznej (APAC), Mintos z przyjemnością ma dzisiaj kolejne znakomite informacje – firma Cashwagon obecnie, po raz pierwszy na rynku Mintos, oferuje inwestycje w krótkoterminowe pożyczki udzielane w Wietnamie!

Od listopada 2018 roku, firma Cashwagon, która jest innowacyjną platformą łączącą pożyczkodawców z pożyczkobiorcami, oferuje możliwości inwestycyjne związane z krótkoterminowymi pożyczkami udzielanymi na Filipinach. W niedługim czasie dołączył rynek indonezyjski, a dzisiaj, firma Cashwagon poszerza swoją ofertę udostępniając inwestorom rynek wietnamski.

Firma Cashwagon ma siedzibę w Singapurze i prowadzi działalność w pięciu krajach – na Sri Lance, w Indonezji, Wietnamie, Malezji i na Filipinach. W 2019 roku, do rosnącej listy krajów korzystających z platformy pożyczkowej firmy Cashwagon dodane zostaną kolejne dwa kraje z regionu APAC.

Dlaczego rynek wietnamski jest taki szczególny?

Firma Cashwagon rozpoczęła działalność w Wietnamie we wrześniu 2017 roku, a jej platforma odniosła natychmiastowy sukces, zapewniając mieszkańcom tego kraju dostęp do krótkoterminowych pożyczek, jakiego nie mieli nigdy przedtem. W Wietnamie jest szczególna potrzeba wprowadzania innowacji w usługach finansowych, a rozwiązania stosowane przez firmę Cashwagon oferują przyjazną alternatywę dla tradycyjnego systemu bankowego.

W Wietnamie firma Cashwagon pomogła ponad 160.000 indywidualnym pożyczkobiorcom udzielając dotychczas ponad 546.000 pożyczek. Do chwili obecnej, firma udzieliła pożyczek o wartości 48 mln EUR, przy czym wielkość ta dalej szybko rośnie.

Wszystkie udzielane w Wietnamie pożyczki, które są udostępniane przez Cashwagon na platformie Mintos, udzielane są przez firmę Lendtech Co., Ltd, która jest należycie utworzoną spółką, która została zarejestrowana zgodnie z przepisami prawa Wietnamu. Firma Lendtech Co., Ltd, pełni rolę pożyczkodawcy dla indywidualnych pożyczkobiorców, oferując im pożyczki na platformie pożyczkowej typu peer-to-peer działającej online, którą obsługuje firma Cashwagon.

Inwestorzy będą mieć możliwość inwestowania w pożyczki udzielane przez Lendtech Co., Ltd. dokonując inwestycji w pożyczki udzielane Lendtech Co., Ltd. przez Mintos Finance, których spłaty zależą od spłat dokonywanych przez pożyczkobiorcę. Każda pożyczka udzielona Lendtech Co., Ltd. przez Mintos Finance będzie powiązana z odnośną pożyczką udzieloną przez Lendtech Co., Ltd. ostatecznemu pożyczkobiorcy. Firma Mintos Finance jest spółką grupy Mintos. Szczegółowy opis nowej struktury jest dostępny w umowie pożyczkowej Mintos Finance i umowie cesji.

Specjalna oferta dla inwestorów działających na platformie Mintos

Wysokość krótkoterminowych pożyczek udzielanych przez firmę Cashwagon w Wietnamie, które udostępniane są na rynku Mintos, wynosi od 30 do 300 EUR, przy okresie spłaty wynoszącym do 40 dni. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu netto do 15%.

Wszystkie pożyczki przekazywane i udostępniane inwestorom na platformie Mintos posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji odkupu ze strony firmy Lendtech Co., Ltd. Wszystkie inwestycje zostaną odkupione, w przypadku, gdy zaległość w spłacie pożyczki wyniesie 60 dni lub więcej. Ponadto, firma zachowa 15-proc. z każdej pożyczki wprowadzonej na rynek Mintos, w ten sposób ściślej wiążąc swoje interesy z interesami inwestorów.

Co więcej, spółka holdingowa Grupy Cashwagon Pte. Ltd. (Singapur) udzieli gwarancji grupy, tym samym zabezpieczając udzielone przez firmę zobowiązania do dokonania odkupu pożyczek.

Cashwagon przełamuje monopol branży usług finansowych

Firma Cashwagon została utworzona, aby realizować wielką misję, którą jest przełamywanie monopolu branży usług finansowych, dzięki oferowaniu pomocy finansowej, która jest dostępna dla szerszego grona odbiorców. Według Raportu KPMG z 2018 roku poświęconemu finansowemu włączeniu osób w Azji Południowo-Wschodniej, 70% spośród lokalnych mieszkańców nie jest należycie obsługiwana przez tradycyjne instytucje finansowe, a ich potrzeby zazwyczaj w znacznym stopniu przekraczają oferowane im możliwości. Niewielkie, krótkoterminowe pożyczki rzeczywiście mogą zmienić życie ludzi w krajach rozwijających się, takich jak Wietnam.

Jeśli jesteście przekonani co do słuszności tej misji, obecnie macie okazję, aby zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny dokonując tych inwestycji, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia finansowego wykluczenia mieszkańców Wietnamu. Jeśli korzystacie z narzędzia Auto Invest, nie zapomnijcie dokonać aktualizacji swoich ustawień, i nie przegapcie tej okazji!

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner