Firma ID Finance oferuje obecnie nowe możliwości inwestycyjne w Meksyku!

Będąca pionierem na wschodzących rynkach, firma fintechowa ID Finance ponownie zwiększyła swoją obecność na rynku Mintos, wprowadzając krótkoterminowe pożyczki oferowane przez jej ramię pożyczkowe z Meksyku pod marką Moneyman. Już teraz, inwestorzy mają jeszcze więcej możliwości inwestycyjnych i okazji do dywersyfikacji w tym szybko rozwijającym się regionie świata!

Ogłoszenie przez firmę ID Finance o rozszerzeniu oferty miało miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak firma opublikowała „informacje o przełomowym znaczeniu” dotyczące jej działalności prowadzonej w Ameryce Łacińskiej. Mianowicie, osiągnięte przez firmę ID Finance przychody w tym regionie wzrosły o 403% w 2018 roku w stosunku do poprzedniego roku. Według stanu na marzec 2019 roku, firma posiadała portfel pożyczkowy brutto o wartości prawie 5 mln EUR, co oznacza osiągnięcie kolejnego, kluczowego kamienia milowego, w ramach kontynuowanej przez nią polityki agresywnej globalnej ekspansji.

Krajobraz firm fintechowych w Ameryce Łacińskiej znalazł się w punkcie zwrotnym

„Z przyjemnością oferujemy nowe, znakomite możliwości inwestycyjne na rynku Mintos, właśnie w momencie, gdy jesteśmy świadkami przełomu w działalności firm fintechowych prowadzących działalność w Ameryce Łacińskiej” – powiedział Boris Batine, współzałożyciel i Prezes ID Finance.

„Kraje te charakteryzują się niskim poziomem konkurencji i znacząco ograniczonym dostępem do usług i produktów bankowych dla ludności. Meksyk jest krajem, w którym młode pokolenie bardzo dobrze zna nowoczesne technologie, jednak w dużym stopniu nie ma dostępu do tradycyjnych produktów finansowych. To oznacza, że dla firm fintechowych istnieją ogromne możliwości. Stosowana przez firmę ID Finance unikalna technologia daje nam istotną przewagę nad konkurencją, a nasz produkt pożyczkowy Moneyman, który udostępniany online, w znaczącym stopniu zapewni niezbędną dla klientów w Meksyku prostotę i przejrzystość funkcjonowania” – dodał.

Firma ID Finance Mexico prowadzi działalność w Meksyku pod marką Moneyman. Została ona uruchomiona w drugiej połowie 2017 roku. Jest to flagowy projekt firmy, ponieważ ID Finance zazwyczaj w każdym nowym kraju rozpoczyna swoją działalność od wprowadzenia marki Moneyman.

Najczęściej, tak jak w przypadku Meksyku, Moneyman zapewnia klientom dostęp do krótkoterminowych pożyczek celem zaspokojenia ich codziennych lub nieprzewidzianych wydatków. W 2018 roku, strona internetowa Moneyman.com.mx odnotowała ponad 1,1 mln odwiedzin.

Firma ID Finance Mexico na platformie Mintos

W Meksyku, Moneyman oferuje pożyczki do 600 USD na okres do 30 dni, które obecnie zostały właśnie udostępnione inwestorom na platformie Mintos. Szybki obrót środkami finansowymi, operacyjna doskonałość, która, m.in. obejmuje rygorystyczne podejście do kontroli kosztów, umożliwiają firmie oferowanie inwestorom na platformie Mintos solidnych rocznych stóp zwrotu do 10% w przypadku pożyczek udzielanych w Euro (EUR) oraz do 18% w przypadku pożyczek w peso meksykańskim (MXN).

Wszystkie pożyczki firmy ID Finance udostępniane na platformie Mintos, które są udzielane pod marką Moneyman, posiadają gwarancję wykupu. Oznacza to, że w przypadku, gdy pożyczka nie jest spłacana przez ponad 60 dni, pożyczkodawca dokona jej wykupu.

Ponadto, pożyczkodawca zachowa 10-proc. udział w każdej pożyczce udostępnianej na platformie Mintos, w ten sposób ściślej wiążąc swoje interesy z interesami inwestorów.

Meksyk posiada znaczący potencjał

Kraj ten ma populację wynoszącą 127 mln osób, przy czym 61% osób dorosłych nie posiada konta bankowego. Według Banku Światowego, Meksyk to kraj oferujący największe możliwości dla firm fintechowych w Ameryce Łacińskiej. Pokrycie Meksyku placówkami bankowymi jest niskie – 14 placówek przypada na 100.000 mieszkańców, w porównaniu do 33 placówek w USA – co razem z nierozwiniętą infrastrukturą drogową stwarza dodatkowe zapotrzebowanie na usługi oferowane tam przez firmy fintechowe.

Oczekuje się, że do 2021 roku, w Meksyku będzie 91,6 mln aktywnych użytkowników internetu oraz 75,4 mln użytkowników smartfonów do 2022 roku. Zaproponowane przez rząd reformy koncentrowały się na finansowym włączeniu ludności, a wprowadzane wkrótce regulacyjne zmiany sprzyjają rozwojowi sektora fintechowego.

Nie przegapcie tej wspaniałej możliwości dokonywania inwestycji w udzielane przez ID Finance pożyczki w Meksyku, kraju o znaczącym potencjale! Jeśli korzystasz z narzędzia Auto Invest, już teraz dokonaj odpowiedniej aktualizacji swoich ustawień.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner