Firma Mogo udostępnia na platformie Mintos pożyczki samochodowe z kolejnego kraju – Armenii!

Mogo, będąca największą w krajach bałtyckich pozabankową firmą zajmującą się finansowaniem pożyczek samochodowych, ponownie zwiększyła swoją ofertę udostępnianą na platformie Mintos. Od dzisiaj, inwestorzy działający na platformie Mintos mają możliwości inwestowania w oferowane przez Mogo pożyczki samochodowe udzielane przez nią w kolejnym kraju, tj. Armenii.

Firma Mogo, która została założona na Łotwie w 2012 roku, dołączyła do platformy Mintos w 2015 roku, początkowo udostępniając inwestorom pożyczki oferowane wyłącznie na Łotwie. Od tego czasu, obecność Mogo na rynku znacznie się zwiększyła. Obecnie, na rynku Mintos firma udostępnia pożyczki udzielane w dziewięciu krajach – w Bułgarii, Estonii, Gruzji, na Łotwie, Litwie, w Polsce, Rumunii, Mołdawii, a teraz także, w Armenii.

Armenia – historia sukcesu firmy Mogo

Mogo Armenia została założona w 2017 roku. Od czasu rozpoczęcia swojej działalności do grudnia ubiegłego roku, firma zwiększyła swój portfel leasingowy netto, który osiągnął wartość 9,1 mln EUR. Firma Mogo chlubi się szybką obsługą i otwartą komunikacją, co sprzyja nawiązywaniu długofalowej współpracy z jej klientami. Dzięki temu, według stanu na koniec grudnia 2018 roku, w samej Armenii posiadała już 4500 aktywnych klientów leasingowych.

„Armenia jest przykładem jednego z wielu sukcesów, jakie stały się udziałem spółek z grupy Mogo Finance. Mogo Armenia osiągnęła rentowność w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy od jej uruchomienia, co było możliwe dzięki szerokiej akcji pożyczkowej, dyscyplinie spłat, jak również solidnemu procesowi windykacji należności. Jesteśmy przygotowani, aby dalej się rozwijać i dzielić się naszym sukcesem z inwestorami na platformie Mintos” – mówi Mesrop Arakelyan, Prezes firmy Mogo Armenia.

Średnia wartość pożyczek udzielanych przez Mogo w Armenii na platformie Mintos to 2 600 EUR, przy okresie spłaty wynoszącym 45 miesięcy. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznych stów zwrotu netto z inwestycji do 12%.

We wszystkich pożyczkach udostępnianych na rynku Mintos firma Mogo zachowa 5-proc. udział, w ten sposób ściślej wiążąc swoje interesy z interesami naszych inwestorów. Ponadto, wszystkie pożyczki udzielane przez Mogo w Armenii posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji wykupu. W przypadku, gdy zaległość w spłacie pożyczki wyniesie 60 dni lub więcej, zostanie ona wykupiona.

Grupa Mogo rośnie w siłę

Na dzień 31 grudnia 2018 roku, wartość netto portfela pożyczek całej Grupy Mogo wynosiła ponad 140 mln USD. Od grudnia 2017 roku do końca września 2018 roku, firma Mogo Finance odnotowała również znaczący wzrost swojej bazy klientów wynoszący około 47,7%. Niektórzy spośród inwestorów w firmie Mogo i Mintos, są tymi samymi inwestorami.

Nie przegapcie tej okazji do dalszej dywersyfikacji swojego portfela inwestycji i zacznijcie inwestować w pożyczki samochodowe udzielane przez firmę Mogo w Armenii. Jeśli korzystacie z narzędzia Auto Invest i chcecie skorzystać z tej nowej okazji do inwestowania w pożyczki, nie zapomnijcie dokonać odpowiedniej aktualizacji swoich ustawień.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner