Fitch uzlabo ID Finance Spain perspektīvu uz stabilu

ID Finance ziņo, ka 2022. gada 1. ceturksnī uzņēmuma ieņēmumi visā pasaulē sasniedza 43,4 miljonus eiro, kas ir par 60% vairāk nekā tajā pašā periodā 2021. gadā. ID Finance arī informē, ka tā uzņēmums Meksikā ir parakstījis jaunu finansēšanas līgumu ar ASV platformu Percent par kopējo summu 1,9 milj. eiro  un tuvākajās nedēļās plāno vēl palielināt finansējuma apjomu. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Fitch reitings apstiprināts

Fitch Rating ir uzlabojis ID Finance Spain perspektīvu no negatīvas uz stabilu pēc tam, kad uzņēmums 1. ceturksni noslēdza ar labiem rezultātiem. Turklāt Fitch ir apstiprinājusi uzņēmuma negarantētā ilgtermiņa parāda (ID Finance Spain SAU 9,5% 20/23 obligācijas), kas kotēts Frankfurtes biržā, reitingu “B-” ar atgūšanas reitingu “RR4”.

Kā savā jaunākajā ziņojumā norāda reitingu aģentūra, ID Finance perspektīvas uzlabojums atspoguļo uzņēmuma peļņas normas stabilitāti Spānijā, tā zemo izmaksu struktūru, īstermiņa aizdevumu portfeli, mērenu tirgus risku un pieredzējušu vadības komandu.

Pozitīvi rezultāti 1. ceturksnī

ID Finance ir noslēdzis pirmo ceturksni ar 60% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 43,3 miljonus eiro, pēc tam, kad 2021. gadā tika reģistrēti līdz šim labākie gada rezultāti. Kredītu izsniegšana gada griezumā pieauga par 70%, sasniedzot 91,8 miljonus eiro, pateicoties stabilam kredītu pieprasījumam gan Spānijā, gan Meksikā.

Spānijā ID Finance rezultāti gada pirmajos trīs mēnešos ir bijuši īpaši pozitīvi. Ieņēmumi šajā tirgū pieauga par 59%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, līdz 28,6 miljoniem eiro, savukārt tīrā peļņa palielinājās par 62% – no 1,8 miljoniem eiro 2020. gada 1. ceturksnī līdz 2,9 miljoniem eiro. Kopumā 2021. gadā Spānijas uzņēmums sasniedza rekordaugstu rezultātu, palielinot peļņu četras reizes līdz 10 miljoniem eiro. Šajā ziņā 1. ceturkšņa rezultāts liecina, ka stabilā izaugsmes tendence turpinās.

Turklāt ar pašu kapitāla attiecību pret aktīviem 19% apmērā IDF Spain saglabā spēcīgu un veselīgu pašu kapitāla pozīciju, kas ievērojami pārsniedz nozares vidējo līmeni (aptuveni 15 %).

2021. gada galvenie sasniegumi

2021. gada jūnijā ID Finance rekordīsā laikā Spānijā veiksmīgi uzsāka neobankas jeb digitālās bankas Plazo darbību. Kopš tā laika Plazo piedāvāto finanšu risinājumu izmantošana ir pastāvīgi pieaugusi. Līdz šim Plazo jau ir izsniegusi 100 000 bezmaksas Mastercard debetkaršu.

Kopumā 2021. gads tika noslēgts ar labāko rezultātu ID Finance vēsturē. Globālie ieņēmumi palielinājās par 37%, sasniedzot 142 miljonus eiro, nostiprinot uzņēmuma pozīciju kā vienam no nedaudzajiem peļņu nesošajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Spānijā un Meksikā. Spēcīgā uzņēmuma izaugsme ir saistīta ar ievērojamu kvalificētu darbinieku skaita pieaugumu, kas ir viens no ID Finance galvenajiem pīlāriem jau kopš tā dibināšanas. Uzņēmuma komandā jau ir vairāk nekā 600 darbinieku. Tā rezultātā uzņēmums ir paplašinājis savas biroju telpas gan Meksikā, gan Spānijā.

Turklāt 2022. gada sākumā ID Finance jau piekto gadu pēc kārtas tika iekļauts FT 1000 reitingā kā viens no 13 visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā un vienīgais Spānijas uzņēmums šajā nozarē.

"Fitch perspektīvas uzlabošana apstiprina mūsu biznesa modeļa maksātspēju un konsekvenci, uzņēmumam turpinot demonstrēt spēcīgu sniegumu. Viena no ID Finance prioritātēm vienmēr ir bijusi ilgtspēja. Tā kā uzņēmums strādā ar peļņu, mēs varam turpināt izaugsmi un attīstīt savu neobanku Plazo."

ID Finance līdzdibinātāja un izpilddirektora Boris Batin

Par ID Finance

ID Finance ir Spānijā bāzēts finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas darbojas gan pašā Spānijā, gan Meksikā. Tā galvenais piedāvājums ir vērsts uz privātklientu banku un finanšu risinājumu nodrošināšanu. Saskaņā ar FT 1000 reitingu uzņēmums ir visstraujāk augošais finanšu tehnoloģiju uzņēmums Spānijā, un tas ir arī pirmais oglekļa emisiju ziņā neitrālais finanšu tehnoloģiju uzņēmums reģionā. Uzņēmums ir pastāvīgi rentabls, un kopš tā dibināšanas 2015. gadā ir apstrādājis aptuveni 9 miljonus kredīta pieteikumu. 2021. gadā ID Finance izveidoja Plazo – pirmo Spānijas kredītu “challenger” banku, kas pašlaik piedāvā bezmaksas Mastercard debetkarti ar vienu no pievilcīgākajām naudas atmaksas iespējām valstī. ID Finance strādā pie tā, lai paplašinātu savus pakalpojumus ar plašu pirkumu un kredīta risinājumu klāstu, kas būs pieejami jau drīzumā, piemēram, daļējie maksājumi, “Pērc tagad, maksā vēlāk” un algu avansi u. c.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner