Gatavojies Mintos ieguldījumu brokeru sabiedrības licences saņemšanai augusta beigās

Mintos announcing an investment license update

Kā zināms, Mintos strādā pie tā, lai kļūtu par licencētu investīciju platformu, un mēs ar prieku paziņojam par svarīgu notikumu – Mintos sagaida, ka augusta beigās saņems Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) izsniegto ieguldījumu brokeru sabiedrības licenci.

Jaunā licence sniegs lielas priekšrocības investoriem. Uz Mintos kā ieguldījumu brokeru sabiedrību attieksies stingri investoru aizsardzības noteikumi saskaņā ar ES Finanšu instrumentu tirgu direktīvu (MiFID II). Tas ietver organizatoriskos principus attiecībā uz kapitāla prasībām, labākās prakses izpildi, interešu konfliktu novēršanu un piedāvāto produktu pārvaldību. Investorus aizsargās arī valsts garantēta investoru aizsardzības sistēma, kas katram investoram nodrošina aizsardzību līdz 20 000 eiro apmērā.

Lai izmantotu licencētas investēšanas sniegtās priekšrocības, jaunajiem un esošajiem investoriem būs jāaizpilda ātrs un vienkāršs tiešsaistes piemērotības un atbilstības novērtējums, kas ļaus turpināt investēt Mintos aizdevumu tirgū, kā arī jāveic daži citi soļi, kas katra investora kontā ir uzskaitīti saraksta formātā.

Runājot par piemērotības un atbilstības  novērtējumu – tas Mintos aizdevumu tirgū ir bijis pieejams pāris mēnešus, un šajā laikā to ir izpildījuši jau vairāk nekā 70 % investoru, kuru investīcijas Mintos sastāda vairāk nekā 90% no kopējā investīciju apmēra. Ja Tu to vēl neesi izdarījis, mēs aicinām pabeigt novērtējumu tagad, lai pēc licences saņemšanas Tu varētu turpināt izmantot savu kontu. Novērtējums ir jāaizpilda tikai vienu reizi.

Ceram, ka šo novērtējumu pabeigs visi investori, lai mēs varētu turpināt viņus apkalpot un piedāvāt jaunās licences priekšrocības, tostarp nākotnē gaidāmos jaunos produktus. Mēs uzskatām, ka šis novērtējums ir vērtīgs ikvienam investoram, jo tas nodrošina, ka mēs piedāvājam produktus, kas ir pielāgoti katra indivīda profilam un zināšanām par investēšanu. Bez tā daži investori varētu tikt pakļauti tādam riska līmenim, kādu viņi nebija paredzējuši.

Ieej savā Mintos kontā, lai atrastu sarakstu ar visām prasībām, kas Tev vēl ir jāizpilda. Ja vēl neesi to izdarījis, tad vairākus soļus Tu vari veikt jau tagad, piemēram, aizpildīt piemērotības un atbilstības novērtējumu, iesniegt savu nodokļu informāciju un nodrošināt, ka Tava kontaktinformācija ir pareiza. Savukārt jauno lietotāja līgumu mēs Tev nosūtīsim pa e-pastu neilgi pēc ieguldījumu brokeru sabiedrības licences saņemšanas.

Pēc jaunā lietotāja līguma saņemšanas būs 30 dienu pārejas periods , lai nodrošinātu, ka Tev ir pietiekoši daudz laika, lai veiktu nepieciešamās darbības, kā arī iepazītos un piekristu jaunā lietotāja līguma noteikumiem. Pēc pārejas perioda Tu vairs nevarēsi investēt Mintos aizdevumu tirgū, ja nebūsi pabeidzis piemērotības un atbilstības novērtējumu. Konti var tikt slēgti arī investoriem, kuru konti nav verificēti.

Investoru kategorijas

Pēc licences saņemšanas tiks ieviestas investoru kategorijas, kuras informatīvos nolūkos jau ir piešķirtas Tavam investora profilam. Investoru kategorijas katram investoram piešķir “MiFID statusu” (privāts klients, profesionāls klients vai tiesīgs darījumu partneris). Ja nepiekrīti sev piešķirtajai kategorijai, tad pēc investoru kategoriju stāšanās spēkā Tu varēsi pieteikties tās maiņai.

Notes

Kā jau iepriekš informējām, Mintos ne tikai kļūs par regulētu ieguldījumu pakalpojumu sniedzēju, bet investīcijas aizdevumos tiks pārveidotas par regulētiem finanšu instrumentiem jeb Notes. Paredzam, ka pirmās Notes platformā būs pieejamas šā gada rudens sākumā un līdz 2022. gada pirmajam ceturksnim pakāpeniski aizstās pašreizējo investīciju sistēmu prasījuma tiesībās.

Uzsākot šo aizraujošo jauno uzņēmējdarbības izaugsmes posmu, mēs priecājamies, ka esi kopā ar mums. Drīzumā mēs sniegsim plašāku informāciju par visiem aspektiem, kas saistīti ar Mintos kļūšanu par regulētu ieguldījumu pakalpojumu sniedzēju.

Ja Tev ir kādi citi jautājumi vai neskaidrības, aicinām iesaistīties Mintos kopienas diskusijā par šo tematu.

 

 

Dalies: