GetBucks odpowiada na pytania z webinaru!

Na początku kwietnia 2018 r. GetBucks uczestniczył w naszym webinarze na żywo, podczas którego przedstawiciele firmy – Tim Nuy, CEO MyBucks i Fernando Oltra, CFE – podzielili się informacjami o nowych możliwościach inwestycyjnych, które pożyczkodawca wkrótce zaoferuje inwestorom z Mintos. Poinformowali między innymi o tym, że dostępne będą inwestycje w dolarze amerykańskim! W związku z ograniczeniami czasowymi niektóre pytania nie doczekały się odpowiedzi, ale teraz możecie je przeczytać:

Co się stanie z pożyczkami z gwarancją wykupu w przypadku bankructwa GetBucks?

Wszystkie podmioty pożyczkowe GetBucks są podmiotami zależnymi Grupy GetBucks, która przejmie zobowiązania w przypadku problemów, choć są one mało prawdopodobne.

Waluty małych gospodarek są zwykle mniej stabilne niż EUR czy USD. W jaki sposób GetBucks uwzględnia ryzyko walutowe?

Na platformie umieszczamy pożyczki w USD lub EUR. Poza tym upewniamy się, że nasza marża odsetkowa udzielonej pożyczki pokrywa ryzyko walutowe.

Jakie jest średnie oprocentowanie pożyczek GetBucks w danym kraju?

Wartość ta się znacznie różni – pożyczki krótkoterminowe mogą mieć oprocentowanie 10–30% tygodniowo lub miesięcznie w związku z kosztem udzielenia pożyczki. Oprocentowanie pożyczek długoterminowych wynosi około 30% w skali roku w lokalnej walucie.

Czy jesteście zabezpieczeni na wypadek ryzyka walutowego?

Mamy częściowe zabezpieczenie. W długoterminowej perspektywie naszym celem jest wykorzystanie jak największego finansowania w lokalnej walucie, aby zapewnić pokrycie zobowiązań aktywami.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner