GFM, mikrofinanční organizace z Kazachstánu, se připojuje k Mintosu se svými půjčkami oproti zástavě

04.02.2020

mintosblog

S radostí Vám oznamujeme, že je nyní k dispozici ještě více investičních příležitostí z Kazachstánu, neboť mikroúvěrová společnost GFM právě zahajuje svou činnost na tržišti. Nově můžete investovat do jejích úvěrů a těšit se z čistého výnosu ve výši až 18 % pro kazachstánské tenge (KZT) a až 9 % pro EUR ročně. 

Od svého založení v roce 2007 společnost GFM lidem neustále usnadňuje přístup k mikrofinančním službám, čímž si získává stále věrnější klientskou základnu. V současnosti působí ve 3 regionech s celkem 83 zaměstnanci a své úvěrové produkty nabízí více než 10 000 aktivním zákazníkům. V budoucnu společnost plánuje otevřít pobočky ve všech větších městech Kazachstánu.

Dle slov Národní banky Kazachstánu se společnost GFM dostala do TOP 15 mikrofinančních organizací v Kazachstánu co do celkové hodnoty aktiv. Činnost společnosti reguluje právě Národní banka Kazachstánu v souladu se zákonem „o mikrofinančních aktivitách“. Za účelem snížení rizik se GFM zaměřuje na vývoj úvěrových produktů zajištěných likvidním kolaterálem, u nichž se LTV (poměr úvěru k hodnotě) pohybuje v průměru okolo 80 %.

Společnost GFM poskytuje offline úvěry prostřednictvím své sítě poboček, která jejím zaměstnancům umožňuje komunikovat s klienty „naživo“. Pro mnoho zákazníků je zároveň samotná existence kamenné pobočky důkazem spolehlivosti vyvolávající u dlužníků pocit důvěry a bezpečí. Společnost cílí na budování dlouhodobých partnerství se svými zakázníky založených na vzájemné důvěře, porozumění a úctě.

GFM na Mintosu

Do konce roku 2019 poskytla společnost GFM více než 37 200 mikroúvěrů v hodnotě 8,4 miliardy KZT (19,7 milionu EUR). Na konci prosince 2019 dosahovalo stávající čisté úvěrové portfolio společnosti hodnoty 2,5 miliardy KZT (5,8 milionu EUR).

Na Mintosu GFM nabízí investice do svých krátkodobých úvěrů z Kazachstánu s dobou splácení až 12 měsíců o průměrné velikosti 180 000 KZT (426 EUR).

Všechny úvěry uvedené společností GFM na Mintos disponují garancí zpětného odkupu a budou tedy odkoupeny, pokud nebudou spláceny po dobu 60 dní a déle. Společnost dále vychází vstříc investorům a na své rozvaze si ponechá 10 % z každého úvěru v rámci principu spoluúčasti na riziku.

„Mintos je jednou z nejpokročilejších platforem svého druhu, která poskytovatelům úvěrů nabízí přístup k ohromujícímu počtu investorů z celé řady zemí světa. Navíc Mintos již používá řada velkých a osvědčených úvěrových společností po světě, “ říká Makhsat Dauletaliyev, předseda správní rady.

Pro přístup k úvěrům společnosti GFM LLP mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti GFM LLP, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti GFM LLP je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností GFM LLP koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Máte skvělou šanci diverzifikovat své portfolio a investovat do půjček GFM zajištěných likvidním kolaterálem v KZT a EUR. Pokud pro zvýšení efektivity svých investičních strategií používáte nástroj Auto Invest, nezapomeňte si aktualizovat své nastavení!

Pro zobrazení úvěrů GFM na Primárním trhu klikněte zde

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás