Gorące wiadomości na zimny grudzień: witamy firmę GetBucks South Africa na platformie Mintos!

Osiem miesięcy od wprowadzenia na rynek Mintos pożyczek oferowanych przez GetBucks Kenya i GetBucks Zambia, spółka rozszerza swoją obecność na platformie Mintos, oferując inwestorom zrzeszonym na platformie kolejną okazję do inwestowania: pożyczki konsumenckie udzielane przez GetBucks South Africa.

Firma GetBucks jest już obecna na platformie Mintos oferując inwestorom inwestycje w pożyczki udzielane w Polsce, Kenii, Zambii i Botswanie. GetBucks jest oddziałem mającej siedzibę w Luksemburgu spółki MyBucks, która jest notowana na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma MyBucks, która jest pionierem w zakresie oferowania usług finansowych na kontynencie afrykańskim, swoją działalność prowadzi w 11 krajach w Afryce. Założona w Republice Południowej Afryki firma GetBucks rozpoczęła działalność w 2011 roku. Od tego czasu odnotowuje niezwykle dynamiczny wzrost udzielanych przez nią pożyczek i oferowanych produktów, który osiąga dzięki wykorzystaniu rozwiązań fintechowych i wysokiej jakości obsługi klientów.

Czego inwestorzy mogą oczekiwać od firmy GetBucks?

Wartość udostępnianych na platformie Mintos pożyczek konsumenckich w EUR udzielanych przez GetBucks w Republice Południowej Afryki wynosi od 30 do 1 300 EUR. Firma oferuje inwestorom na platformie Mintos roczną stopę zwrotu z inwestycji do 12%.

Aby ściślej powiązać swoje interesy z interesami inwestorów, firma GetBucks zachowuje 5-proc. udział w każdej pożyczce udostępnionej na platformie Mintos.

GetBucks SA, spółka zarejestrowana przez National Credit Regulator (Krajowego Regulatora ds. Kredytów) jako pożyczkodawca, jest postrzegana jako odpowiedzialna firma pożyczkowa. Firma GetBucks SA stosuje bardzo rygorystyczny proces oceny wniosków kredytowych i pożyczkowych, wykorzystując w tym celu zindywidualizowane technologie scoringowe i wspomagające podejmowanie decyzji kredytowych, jak również zbiór konserwatywnych zasad dotyczących oceny zdolności kredytowej klientów.

Portfel pożyczek udostępnionych przez GetBucks na rynku Mintos wynosi ponad 13 mln EUR. Średni wiek klientów GetBucks SA wynosi 37 lat, a średnie saldo pożyczki to 413 EUR, natomiast średni okres, na jaki pożyczka jest udzielana to 11 miesięcy (RRSO wynosi 60%).

 

Photo source: corporate.mybucks.com

Sztuczna inteligencja i rynki wschodzące

MyBucks jest wiodącą firmą fintechową, która dzięki nowoczesnym technologiom oferuje produkty i usługi finansowe, umożliwiając swoim klientom zaciąganie pożyczek w 13 krajach w Afryce, Europie i Australii. MyBucks zapewnia komfortowe korzystanie z produktów i usług finansowych za pomocą innowacyjnej technologii finansowej i cieszącym się międzynarodowym uznaniem rozwiązaniom z zakresu sztucznej inteligencji. Silna obecność w Afryce Subsaharyjskiej jest potwierdzeniem realizacji właściwego strategicznego podejścia firmy do kwestii rozwoju i wykorzystywania potencjału rynków wschodzących.

Firma MyBucks, która zatrudnia ponad 1 200 pracowników, od 2011 roku udzieliła już ponad 1,3 mln pożyczek o wartości przekraczającej 500 mln EUR.

W 2017 roku firma MyBucks została laureatem European Fintech Awards w kategorii Financial Inclusion, a ostatnio zdobyła nagrodę za Fintech Solution of the Year przyznaną w ramach Luxembourg Finance Awards (2018).

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner