ID Finance oferuje możliwość inwestycji w EUR w pożyczki z Gruzji

ID Finance oferuje możliwość inwestycji w euro (EUR) w pożyczki osobiste znajdujące się na rynku Mintos. Są to te same pożyczki udzielone w Gruzji, które firma ID Finance umieściła na platformie w lari gruzińskim (GEL), ale dla wygody inwestorów są dostępne także w euro.

– Gruzja to kraj wielkich możliwości. Ma ponad cztery miliony mieszkańców i w ciągu kilku kolejnych lat spodziewamy się tam dużego rozwoju branży FinTech. Dzięki podjętej decyzji zlikwidowaliśmy ryzyko walutowe dla użytkowników inwestujących w euro. Pięciokrotny wzrost przychód ID Finance od początku 2017 r. daje inwestorom pewność wysokich zysków i bezpieczeństwa inwestycji – mówi Boris Batine, współzałożyciel i CEO ID Finance.

Średnia wartość dostępnych na platformie Mintos pożyczek ID Finance z Gruzji wynosi 1 000 euro, a okres spłaty do 12 miesięcy. Roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów osiągnie 11%.

Typowy klient ID Finance w Gruzji to 35-letni, dobrze wykształcony mężczyzna. Ma żonę i dzieci. Posiada dom lub mieszkanie, pracuje na pełen etat i zarabia od 10 do 15% powyżej średniej krajowej.

ID Finance udzieli gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos firma zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%.

Od marca 2017 r., kiedy firma dołączyła do Mintos, zainwestowano ponad 10 mln euro. Dotychczas ID Finance udzieliła 1,3 mln pożyczek na łączną kwotę 300 mln USD. Przez pierwsze dziesięć miesięcy 2017 r. wartość udzielonych pożyczek wyniosła 152 mln dolarów, natomiast przychód – 100 mln dolarów, osiągając wzrost w wysokości 93%. Od 2015 r. firma jest rentowna.

ID Finance powstała w 2012 r. i jest największym pożyczkodawcą oferującym klientom indywidualnym pożyczki on-line we Wspólnocie Niepodległych Państw. Jest też wiodącym graczem w Europie. ID Finance ma ponad 4,2 mln zarejestrowanych klientów. Firma z siedzibą w Barcelonie prowadzi działalność w Hiszpanii, Kazachstanie, Gruzji, Polsce, Rosji, Meksyku i Brazylii. W ramach ekspansji ID Finance zwiększa swoją obecność w Ameryce Łacińskiej.

Wykorzystaj tę doskonałą okazję i zainwestuj w euro w pożyczki ID Finance udzielone w Gruzji. Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień!

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner