ID Finance oferuje możliwość inwestycji w pożyczki z Kazachstanu

ID Finance zwiększa teraz możliwość inwestycji na rynku Mintos, umieszczając na platformie pożyczki udzielane w Kazachstanie w euro (EUR) i tenge kazachskim (KZT) pod marką Solva. Tym samym rozszerza swoją ofertę, która obejmuje również pożyczki z Gruzji i Hiszpanii.

Solva Kazakhstan specjalizuje się w pożyczkach osobistych on-line dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Pożyczkodawca zapewnia szybki dostęp do środków – wniosek można złożyć przez internet w mniej niż osiem minut, a decyzja jest wydawana natychmiast. Od początku swojej działalności w 2016 r. firma udzieliła ponad 6100 pożyczek na łączną kwotę ok. 4 mln euro. Działalność Solva Kazakhstan jest regulowana przez Narodowy Bank Kazachstanu. W skład Grupy ID Finance wchodzą dwie w pełni do niej należące spółki udzielające pożyczek, które operują w Kazachstanie – Solva Kazakhstan i MoneyMan Kazakhstan.

Średnia wartość pożyczki Solva Kazakhstan dostępnej na Mintos wynosi 650 euro. Inwestorzy mogą oczekiwać średniej rocznej stopy zwrotu netto do 11% i 17% odpowiednio dla pożyczek w EUR i KZT.

Wszystkie pożyczki Solva Kazakhstan są zabezpieczone gwarancją wykupu, co oznacza, że zostaną odkupione w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Ponadto pożyczkodawca zachowa 10% wartości każdej pożyczki umieszczonej na rynku.

Grupa ID Finance powstała w 2012 r. i jest pionierem branży FinTech na rynkach wschodzących. Jej działalność obejmuje analizę danych, ocenę wiarygodności kredytowej i cyfrowe usługi finansowe. Jest największym pożyczkodawcą oferującym klientom indywidualnym pożyczki on-line we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz wiodącym graczem w Europie. Siedziba główna grupy mieści się w Barcelonie, podczas gdy pożyczkodawca prowadzi działalność w Hiszpanii, Kazachstanie, Gruzji, Polsce, Rosji, Brazylii i Meksyku. Natomiast centrum badawczo-rozwojowe ID Finance znajduje się w Mińsku na Białorusi. Dotychczas grupa udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 275 mln EUR, a wartość portfela pożyczkowego netto wyniosła na dzień 31 grudnia 2017 r. około 77 mln USD.

Pożyczkodawca ID Finance dołączył do Mintos w 2017 r. i od tego czasu dzięki inwestorom sfinansował pożyczki na kwotę 21 mln euro. Kazachstan to trzeci rynek ID Finance na platformie Mintos. Obecnie pożyczkodawca umożliwia inwestycje w trzech walutach: EUR, KZT i lari gruzińskim (GEL).

Nie strać tej doskonałej okazji i zainwestuj w pożyczki ID Finance z Kazachstanu udzielone w euro i tenge! Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner