ID Finance předpokládá v roce 2019 tržby 90 milionů EUR a také plánuje crowdfundingové kolo na Crowdcube

ID Finance je jeden z největších poskytovatelů půjček na platformě Mintos a nejrychleji se rozvíjející fintech ve Španělsku.Společnost za prvních 9 měsících roku 2019 zaznamenala nárůst tržeb o více než 100 % a je na dobré cestě, aby za celý rok 2019 své tržby zdvojnásobila na 90 milionů EUR.

ID Finance nyní plánuje získat další prostředky prostřednictvím crowdfundingového gigantu Crowdcube, který má sídlo ve Velké Británii. Výše investice je omezená a prioritní přístup bude poskytnut těm, kteří se předregistrují na těchto webových stránkách.

Na základě vynikajících výsledků za prvních 9 měsíců roku 2019 zahajuje ID Finance crowdfundingovou kampaň.

Úspěšné fintechové společnosti, které uspořádaly podobnou kampan na Crowdcube, dosáhly významného nárůstu kapitalizace:

– u Monzo za tři roky narostla o 6 560 %

– návratnost investorů společnosti Revolut dosáhla téměř 2 730 %

Výsledky společnosti ID Finance dle regionů 

Objem poskytnutých půjček v Latinské Americe se zvýšil 3,4krát, čehož bylo převážně dosaženo díky Mexiku, kde má skupina ID Finance svoji nejrychleji rostoucí společnost. Během posledních 12 měsíců se počet registrovaných uživatelů zvýšil pětinásobně.

Za prvních 9 měsíců roku 2019 posílila španělská skupina svoji ziskovost, čímž dosáhla předpokládaného čistého zisku 5 milionů USD pro rok 2019. Současně se objem poskytnutých půjček zvýšil 2,3krát.

ID Finance Kazachstán

Kumulativní objem poskytnutých půjček v Kazachstánu se zvýšil 1,5krát a do dnešního dne dosáhl 200 milionů dolarů. Zároveň se počet registrovaných uživatelů za posledních 12 měsíců zdvojnásobili na více než 1,7 milionu registrovaných uživatelů.

Jelikož společnost v regionu pociťuje silnou poptávku po svých službách, a také aby podpořila růst daného regionu, tak navíc zvýšila úrokové sazby, které investorům nabízí v lokální měně (Kazachstánský tenge – KZT) ze 17 % na 20%.

V první polovině roku 2019 dosáhl objem půjček společnosti Solva.kz 9,3 miliardy KZT, což je 4,9krát více ve srovnání se stejným obdobím roku 2018. Ve stejném období dosáhly tržby 2,06 miliardy KZT.

Solva úspěšně dokončila projekt půjček a refinancování pro individuální podnikatele, což je velmi relevantní pro Kazachstán. V rámci tohoto projekty bylo speciálně vyvinuto a spuštěno samostatné hodnocení podnikatelů žádajících o úvěr. Také díky tomuto projektu byla společnost schopna významně zvýšit měsíční objem poskytnutých půjček – více než 2 miliardy KZT za poslední 3 měsíce. Rozšíření produktové řady společnosti tak umožnilo diverzifikovat zákaznickou základnu a rozšířit její portfolio.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner