ID Finance przewiduje 90 mln EUR przychodów w 2019 r., planuje rundę finansowania społecznościowego na Crowdcube

ID Finance, jedna z największych firm pożyczkowych pożyczek na Mintos i najszybciej rozwijający się fintech w Hiszpanii,odnotowała wzrost przychodów o ponad 100% w pierwszych 9 miesiącach 2019 roku i jest na dobrej drodze do podwojenia swoich przychodów do 90 milionów EUR w 2019 roku.

ID Finance planuje teraz pozyskać dodatkowe środki za pośrednictwem giganta finansowania społecznościowego Crowdcube z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Kwota inwestycji jest ograniczona, a pierwszeństwo dostępu otrzymają osoby, które dokonają wstępnej rejestracji na stronie internetowej firmy.

Firma rozpoczyna kampanię związaną z finansowaniem społecznościowym po znakomitych wynikach za pierwsze dziewięć miesięcy 2019 r.

Odnoszące sukcesy firmy z branży fintech, które przeprowadziły podobne kampanie na Crowdcube, wykazują znaczący wzrost kapitalizacji:

– Firma Monzo odnotowała wzrost do 6560% w ciągu trzech lat

– Stopa zwrotu uzyskana przez inwestorów Revolut wyniosła prawie 2,730%

Wyniki finansowe ID Finance według regionów 

W Ameryce Łacińskiej udzielanie pożyczek wzrosło 3,4 razy, głównie w Meksyku, gdzie firma jest najszybciej rozwijającą się w grupie ID Finance. W ciągu ostatnich 12 miesięcy baza zarejestrowanych użytkowników wzrosła pięciokrotnie. 

Hiszpańska firma Grupy umocniła swoją rentowność w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2019 roku, osiągając stopę zysku netto w wysokości 5 milionów USD w 2019 roku. Jednocześnie liczba udzielanych pożyczek wzrosła 2,3 razy.

ID Finance w Kazachstanie

Skumulowana wielkość pożyczek udzielonych w Kazachstanie wzrosła 1,5-krotnie, osiągając jak dotychczas poziom 200 mln USD. Ponadto liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wyniosła ponad 1,7 miliona zarejestrowanych użytkowników.

Ponadto firma podniosła stopy procentowe oferowane inwestorom w lokalnej walucie (tenge kazachstańskie – KZT) z 17% do 20%, aby osiągnąć wzrost w regionie, ponieważ ID Finance dostrzega wysoki popyt na swoje usługi.  

W pierwszej połowie 2019 r. wolumen pożyczek udzielonych przez Solva.kz wyniósł 9,3 mld KZT, co stanowi 4,9 razy więcej niż w tym samym okresie w 2018 roku. W tym samym okresie, przychody uzyskane w pierwszej połowie 2019 roku wyniosły 2,06 mld KZT.

Firma Solva z powodzeniem zrealizowała projekt zapewniania finansowania i refinansowania dla indywidualnych przedsiębiorców, co ma duże znaczenie w Kazachstanie. W tym celu specjalnie opracowano i uruchomiono oddzielny system scoringowy. To wszystko pozwoliło firmie znacznie zwiększyć miesięczny wolumen udzielanych pożyczek do ponad 2 miliardów KZT w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Tym samym, rozszerzając linię swoich produktów, firma była w stanie przeprowadzić segmentację klientów i zwiększyć posiadany przez nią portfel.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner