ID Finance sadala darbību divās grupās: ID Finance un IDF Eurasia

ID Finance ir pieņēmis lēmumu no 2019. gada decembra savu darbību sadalīt divās grupās:

ID Finance – aizdevumi no Spānijas un Meksikas;

IDF Eurasia – aizdevumi no Kazahstānas.

No 2020. gada 18. marta abas grupas Mintos aizdevumu tirgū tiks izvietotas atsevišķi kā neatkarīgi aizdevēji. Investoru Auto Invest preferences tiks automātiski pielāgotas visām trim valstīm. Lai izslēgtu kādu no šīm grupām, investoriem savi Auto Invest iestatījumi ir jāpielāgo manuāli.

Sadalīšanas iemesls

ID Finance šādu lēmumu pieņēma, ņemot vērā būtiskās atšķirības ID Finance un IDF Eurasia biznesa brieduma līmenī un darbības tirgu potenciālā, kā arī to dažādās stratēģijas.

IDF Eurasia ir izveidojis stabilu un spēcīgu biznesu Krievijā un Kazahstānā, kur tas ieņem ievērojamu tirgus daļu. IDF Eurasia neto peļņa 2018. gada sasniedza 12 miljonus eiro. IDF Eurasia ir emitējis BB+ obligācijas, kas tiek tirgotas Maskavas biržā, turklāt nākamo trīs gadu laikā grupa plāno arī sākotnējo publisko piedāvājumu jeb IPO.

ID Finance pagaidām atrodas agrākā attīstības stadijā. Tas piedzīvo daudz straujāku izaugsmes dinamiku un ielaušanos tirgū, lai gan pilns potenciāls vēl nav sasniegts. Tiek prognozēts, ka šīs grupas izaugsme būs lielāka nekā IDF Eurasia. ID Finance apsver arī IPO – 2019. gada septembrī Euronext (Parīzes biržas īpašnieks) to iekļāva pirms sākotnējā publiskā piedāvājuma apmācības programmā, kuras mērķis ir sagatavot tehnoloģiju uzņēmumus potenciālajiem sākotnējiem publiskajiem piedāvājumiem.

Nākotnes plāni

2020. gadā ID Finance plāno koncentrēties uz savas pozīcijas nostiprināšanu esošajās darbības valstīs, kredītportfeļa palielināšanu, klientu bāzes paplašināšanu un jaunu produktu izstrādi.

Spānijas, Brazīlijas un Meksikas tirgi ir vieni no daudzsološākajiem pasaulē, jo tajos ir pastāvīgs pieprasījums pēc aizdevumiem, kuru vietējie nozares dalībnieki nespēj apmierināt. Tiek lēsts, ka šo tirgu kopējais lielums ir aptuveni 90 miljardi eiro. ID Finance apsver arī iespēju ieiet Kolumbijas un ASV tirgos. Uzņēmuma vispārējais mērķis ir kļūt par vadošo alternatīvo aizdevēju Latīņamerikā.

2020. gadā ID Finance plāno atkal divkāršot biznesa darbības rādītājus un sasniegt ieņēmumus 174 miljonu eiro apmērā, kā arī 22 miljonu eiro peļņu no pamatdarbības.

Savukārt IDF Eurasia 2020. gadā plāno realizēt savu diversifikācijas stratēģiju, saglabājot maržas un līderpozīcijas, kā arī uzlabojot svarīgākos rādītājus, tostarp tirgus daļu, izsniegto aizdevumu portfeli un peļņu. Uzņēmums šogad plāno izsniegt aizdevumus 365 miljonu eiro apmērā, kas būtu par 1,7 reizēm vairāk nekā 2019. gadā. Tāpat tas šogad plāno arī divkāršot neto peļņu. IDF Eurasia mērķis ir izmantot iespējas, ko sniedz uzņēmuma klientu bāzes, kurā šobrīd ir 7,86 miljoni reģistrētu lietotāju.

Par uzņēmumu

ID Finance tika izveidots 2012. gadā, kad tas uzsāka savu pirmo projektu – Krievijas tiešsaistes aizdevumu pakalpojumu Moneyman. 2014. gadā uzņēmums iegāja Kazahstānas tirgū. Turpinot darbības paplašināšanu, ID Finance 2015. gadā iegāja Eiropas tirgū caur Spāniju un Poliju, un Latīņamerikas tirgū caur Brazīliju un Meksiku attiecīgi 2016. un 2017. gadā.

ID Finance sadarbību ar Mintos uzsāka 2017. gadā. Sākotnēji investori varēja investēt Spānijā izsniegtos aizdevumos, bet, uzņēmējdarbībai strauji paplašinoties, investīciju iespēju klāsts tika papildināts ar Kazahstānā un Meksikā izsniegtiem aizdevumiem.

Tagad ID Finance ir strauji augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas ir ieguvis ievērojamu nozares atzinību:

– Sifted to ir nosaucis par “Fintech startup to follow in 2020”

– Straujāk augošais Spānijas un Top 3 finanšu tehnoloģiju uzņēmums FT 1000 Europe sarakstā

– Ierindojas 50. vietā Inc 5000 Europe

– Iekļauts TechScale200 – Eiropas perspektīvāko tehnoloģiju uzņēmumu saraksts

 

– Noslēdza rekordlielu kapitāla piesaisti 5,4 miljonu eiro apmērā Crowdcube

 

ID Finance aktīvi Spānijā 2019. gadā uzrādīja izcilus rezultātus. Saskaņā ar provizoriskajiem neauditētajiem finanšu datiem 2019. gadā Spānijas uzņēmuma ieņēmumi sasniedza 49 miljonus eiro, kas ir divreiz vairāk nekā 2018. gadā. Peļņa no pamatdarbības palielinājās piecas reizes. 2018. gadā Spānijas uzņēmums sasniedza neto ienākumu bezzaudējumu punkts, un 2019. gadā tas ievērojami nostiprināja rentabilitāti līdz 7,3% no ieņēmumiem, vienlaikus divkāršojot uzņēmējdarbību.

Runājot par IDF Eurasia, 2019. gadā kopējā izsniegto aizdevumu summa sasniedza 214 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2018. gadā. Neto kredītportfelis bija 80,2 miljoni eiro – 46% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa pārsniedza 9,6 miljonus eiro.

Vairāk informācijas

Plašāka informācija par ID Finance un IDF Eurasia ir pieejama abu uzņēmumu prezentācijās.

Iepazīsties ar ID Finance paziņojumu par COVID-19 un 19. martā paredzēto uzņēmuma vebināru.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner