ID Finance Spain odnotowuje dobre wyniki finansowe za maj

ID Finance oferuje obecnie możliwość inwestowania w pożyczki z trzech krajów – Hiszpanii, Meksyku i Kazachstanu. Teraz firma chce przekazać inwestorom Mintos aktualizację swoich wyników finansowych w Hiszpanii, która jest jednym z najlepszych regionów działalności.

W maju tego roku ID Finance Spain odnotowała w ciągu miesiąca zysk netto w wysokości 0,7 miliona USD. Osiągnęła również wzrost o 9,4% dochodu netto w ujęciu miesiąc do miesiąca i pod koniec miesiąca wzrost o ponad 50% w ujęciu narastającym.

W maju rentowność kredytodawcy nadal się poprawiała. W ciągu miesiąca odnotowano 14% marżę zysku netto, co przekłada się na 2,6 mln USD w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku.

Udział kredytów ratalnych wzrósł w maju 2019 r. do 52% w porównaniu z  47% w lutym 2019 r. Poza tymi sukcesami finansowymi ID Finance Spain z powodzeniem przeszła audyt Ernst & Young.

Poprawa ratingu Mintos ID Finance Spain

Dobre wyniki firmy w Hiszpanii znalazły odzwierciedlenie w niedawnej decyzji Mintos. Rating Mintos ID Finance Spain został zaktualizowany z B- do B. Dzieje się tak, ponieważ ID Finance Spain wykazała znaczną poprawę rentowności pod koniec 2018 r. i w pierwszym kwartale 2019 r. W rezultacie firma wzmocniła swoją pozycję rynkową w Hiszpanii.

ID Finance to pionierska na rynkach wschodzących firma fintech. ID Finance, założona w 2012 r. i mająca siedzibę w Barcelonie, jest obecnie jednym z największych internetowych kredytodawców konsumenckich w Europie, któremu zaufali zarówno inwestorzy prywatni, jak i instytucje z całego świata.

Firma korzysta z uczenia maszynowego i zaawansowanych technik analizy danych w celu poprawy dostępu do konkurencyjnych usług finansowych. Firma zatrudnia łącznie ponad 400 pracowników.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner