ID Finance un IDF Eurasia līdzdibinātāja Boris Batine vēstule

Cienījamie Mintos investori!

Pasaule piezīvo ārkārtēju situāciju. COVID-19 pandēmija mūs ietekmē tik globālā mērogā, kā neesam piedzīvojuši kopš Otrā pasaules kara. Valstu valdības nosaka karantīnu un ievieš ārkārtas pasākumus iedzīvotāju aizsardzībai, un tas visā pasaulē negatīvi ietekmē ekonomiku. Mūsu nozare nav izņēmums.

IDF Eurasia situācija

Kazahstānas prezidents 15. martā izsludināja ārkārtas stāvokli valstī (dekrēts Nr. 285) un ir ieviesis vairākus steidzamus pasākumus (16. marta dekrēts Nr. 286), lai mazinātu ekonomisko un sociālo ietekmi. Lai aizsargātu cilvēkus ekonomiskās lejupslīdes situācijā, 26. martā pieņemtais dekrēts Nr. 167 paredz patēriņa un uzņēmējdarbības aizdevumu moratoriju, kas attiecas uz visiem neatmaksātajiem aizdevumiem valstī.

IDF Finance situācija

Spānijas valdība 14. martā izsludināja ārkārtas stāvokli un pēdējo nedēļu laikā ir ieviesusi vairākus steidzamus pasākumus, lai mazinātu ekonomisko un sociālo ietekmi. Lai ekonomiskās lejupslīdes situācijā aizsargātu cilvēkus, ar Karalisko dekrēta likumu 11/2020 tika ieviests moratorijs ne-hipotekārajiem kredītiem, kas ietekmē patēriņa kredītus.

Arī Meksikā situācija ir izaicinoša. Pagājušajā nedēļā Meksikas Comisión Nacional Bancaria y de Valores (CNBV) izdeva apkārtrakstu 016/2020, kas paredz, ka aizņēmējiem ir tiesības uz līdz sešiem mēnešiem ilgām maksājumu brīvdienām. 30. martā Meksikas valdība oficiāli pasludināja ārkārtas situāciju veselības jomā.

Nākotnes perspektīvas

ID Finance un IDF Eurasia īsteno atbildīgas aizdošanas praksi un mēs strādājam, lai veicinātu mūsu klientu finansiālo labklājību. Mēs atbalstām un pilnībā ievērosim valstu ieviestos pasākumus. Šis ir nozīmīgs solis ilgtspējīga ilgtermiņa biznesa izveidē. Tāpēc saskaņā ar jaunajiem tiesību aktiem mēs klientiem piešķiram procentu un pamatsummas maksājumu brīvdienas uz attiecīgo laika periodu.

Diemžēl šīs izmaiņas aizdevumu apkalpošanas grafikos ietekmēs tos Mintos investorus, kuri ir investējuši IDF Eurasia, ID Finance Spain un IDF CAPITAL (ID Finance Mexico) izsniegtos aizdevumos. Liela daļa šo aizdevumu tiks pagarināti uz ilgāku laika periodu nekā sākotnēji noteiktajos grafikos. Mēs turpināsim apkalpot šos aizdevumus saskaņā ar pagarinātajiem atmaksas grafikiem. Maksājumu summas tiks atjauninātas, un, lai izvairītos no lielām procesā esošu maksājumu summām, norēķins ar Mintos tiks veikts divas reizes nedēļā.

Turklāt mēs maksāsim procentus kā parasti (pat, ja šādi procenti netiks saņemti no attiecīgajiem klientiem). Šis aspekts līdztekus biežākiem norēķiniem nodrošinās, ka Tavas investīcijas arī turpmāk dos sākotnējos procentu ienākumus.

Mēs paredzam, ka tiklīdz valstu īstenotie pasākumi noslēgsies, kredītportfelis atgriezīsies pie tā sākotnējā grafika. Tāpat arī mēs apliecinām, ka kavētajiem aizdevumiem tiks nodrošināta atpirkšanas garantija.

Es, tāpat kā ikviens, ceru, ka ekonomika jau drīzumā stabilizēsies, un mūsu dzīves atgriezīsies normālajās sliedēs. Paldies par izrādīto atbalstu! Ja Tev ir kādi jautājumi, lūdzu, raksti mums uz [email protected] vai [email protected].

Ar cieņu,

Boris Batine

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner