ID Finance v květnu publikoval solidní finanční výsledky

Společnost ID Finance na platformě Mintos momentálně nabízí možnosti investovat do půjček ze tří států – Španělska, Mexika a Kazachstánu. Španělsko je jeden z jejích hlavních regionů, a proto informuje Mintos investory o finanční výkonosti v tomto regionu. 

ID Finance Španělsko vykázal za květen 2019 čistý zisk ve výši 0,7 milionu USD, což představuje 9,4% meziměsíční růst čistého zisku. Ke konci května tohoto roku společnost zaznamenala růst o více než 50 %.

Ziskovost poskytovatele půjček se v květnu dále zlepšovala a během tohoto měsíce dosáhla čistá zisková marže 14 %, což pro společnost znamená 2,6 milionu USD za prvních 5 měsíců.

Podíl úvěrů na splátky vzrostl v květnu 2019 na 52 %, zvýšení oproti 47 % v únoru 2019. Kromě těchto skvělých finančních úspěchů Ernst & Young úspěšně dokončil audit společnosti ID Finance Španělsko.

ID Finance Španělsko jsme zvýšili Mintos hodnocení rizika

Solidní finanční výkonnost společnosti ve Španělsku zohlednil Mintos ve svém nedávném rozhodnutí. Mintos hodnocení rizika společnosti ID Finance Španělsko bylo zvýšeno z B- na B. Společnost ID Finance Španělsko na konci roku 2018 a v první čtvrtletí 2019 prokázala výrazně zvýšit svoji ziskovost. Výsledkem je, že společnost posílila svoje postavení na španělském trhu.

ID Finance je fintech pionýr působící na rozvojových trzích. Společnost byla založena v roce 2012, sídlí v Barceloně a nyní patří mezi největší online poskytovatele spotřebitelských úvěrů v Evropě s důvěrou od privátních a institucionárních investorů z celého světa.

Pro zlepšení přístupu ke svým konkurence schopným finančním službám společnost využívá strojové učení a pokročilé techniky datové vědy. Společnost zaměstnává přes 400 zaměstnanců napříč svým celým podnikáním.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner