ID Finance właśnie wprowadza na platformę Mintos dodatkową ofertę pożyczek osobistych z Hiszpanii

Od dzisiaj, ID Finance, pod nową marką Plazo.es, oferuje możliwość inwestowania w pożyczki osobiste udzielane w Hiszpanii, o okresach spłat wynoszących do 24 miesięcy. Oferta ta stanowi uzupełnienie udzielanych przez ID Finance krótkoterminowych i osobistych pożyczek pod marką Moneyman.es w Hiszpanii, jak również osobistych pożyczek oferowanych w Gruzji i Kazachstanie, które już są dostępne na platformie Mintos.

Grupa ID Finance jest pionierską spółką fintechową na rynkach wschodzących. Założona w roku 2012, spółka jest obecnie największym pożyczkodawcą online udzielającym pożyczek konsumenckich w regionie WNP oraz wiodącą w branży firmą w Europie. Grupa prowadzi działalność w Hiszpanii, Kazachstanie, Gruzji, Polsce, Rosji, Brazylii i Meksyku.

Wysokość nowych pożyczek udzielanych przez firmę ID Finance w Hiszpanii pod marką Plazo.es będzie zawierać się w przedziale od 500 do 3 000 EUR z okresem spłaty wynoszącym do 24 miesięcy, tym samym umożliwiając uzyskanie zwrotu z inwestycji w dłuższym horyzoncie czasowym. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu netto do 10%.

Odrębna spółka, ID Finance Spain będzie zapewniać gwarancję odkupu pożyczek, w przypadku których przeterminowanie spłat wynosi ponad 60 dni. Aby dostosować swoje interesy do interesów inwestorów, spółka w swoim bilansie zatrzyma 5% z każdej pożyczki ratalnej wprowadzonej na platformę Mintos.

W I poł. 2018 roku ID Finance zwiększyła wolumen udzielanych przez siebie pożyczek o 215%. Spółka, która obecnie zatrudnia 46 pracowników, zwiększyła swoją bazę klientów do 360 tys.. Od momentu utworzenia w roku 2012, cała Grupa udzieliła pożyczek o wartości 330 mln USD. Obecnie Grupa obsługuje ponad 6 milionów klientów. W I poł. 2018 roku, Grupa odnotowała 97% wzrost przychodów do wysokości 90 mln USD.

Nie przegap tej nowej, znakomitej okazji do zainwestowania w udzielane przez ID Finance w Hiszpanii pożyczki o dłuższych okresach spłat! Jeśli korzystasz z narzędzia Auto Invest na platformie Mintos i chcesz inwestować w nowe pożyczki ID Finace, musisz wprowadzić odpowiednie korekty do swoich ustawień w Auto Invest.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner