IDF Eurasia Kazahstāna saņem S&P Global Ratings starptautisko kredītreitingu “B”

LLP OnlineKazFinance – vienam no IDF Eurasia uzņēmumiem (darbojas ar zīmolu Solva), S&P Global Ratings ir piešķīrusi starptautisko kredītreitingu “B”.

"Solva ir finanšu un tehnoloģisko pārmaiņu flagmanis mikrofinansēšanas institūciju (MFI) vidū. Augsta darbības efektivitāte, klientu piesaistes kanālu diversifikācija un pilnībā digitālais riska parakstīšanas process veicināja stabila kredītreitinga iegūšanu, kas ir augstāks nekā lielākajai daļai Kazahstānas tradicionālo banku. Papildus Solva stabilajiem finanšu rādītājiem būtisks elements kredītreitinga novērtēšanā ir regulatīvās vides briedums. Obligātā MFI licencēšana un aizņēmēju biometriskā identifikācija, ko regulators ieviesa 2021. gadā, noteikti ir veicinājusi nozares stabilitāti, kā arī palīdzējusi uzlabot patērētāju aizsardzību un veicināt atbildīgas kreditēšanas principus, kurus mēs, IDF Eurasia, ievērojam."

Boris Batin, IDF Eurasia grupas līdzdibinātājs

S&P Global Ratings norāda, ka Solva kredītreitings atspoguļo aģentūras viedokli par visas IDF Eurasia grupas kredītspēju.1. Turklāt tā ziņo, ka paredzams, ka Solva arī turpmāk būs neatņemama grupas daļa, veidojot aptuveni 40 % no tās kopējā kredītportfeļa un radot aptuveni 30-35 % no grupas ieņēmumiem. Šis reitings ir balstīts uz gaidāmo MVU un patēriņa kreditēšanas pieaugumu Kazahstānā nākamajos divos gados, grupas izsniegto aizdevumu apjoma pieaugumu un iekasēšanas biznesa attīstību, kā arī uz to, ka grupas konsolidētā parāda attiecība pret EBITDA ir 3x-4x un EBITDA marža pārsniedz 30%. Stabila nākotnes prognoze balstās uz pieņēmumu, ka grupa saglabās pietiekamas kapitāla un likviditātes rezerves un nostiprinās savu konkurētspēju, optimizējot finansējuma izmaksas.

"Tieši pirms gada mēs veicām savu pirmo veiksmīgo Kazahstānas tengēs denominēto obligāciju emisiju Kazahstānas fondu biržā. Tā bija debija ne tikai mums, bet arī visai Kazahstānas mikrofinansēšanas nozarei. Pēdējā gada laikā mūsu aizdevumu portfelis ir pieaudzis par 40 %, mēs esam veiksmīgi ienākuši MVU kreditēšanas tirgū, un par mūsu klientiem ir kļuvuši vairāk nekā 10 000 uzņēmēju visā Kazahstānā. Mēs pastāvīgi stiprinām savu komandu ar jauniem speciālistiem un vadītājiem ar padziļinātu pieredzi banku jomā. Mūsu elastīgie kreditēšanas nosacījumi un patērētājiem draudzīgie un pieejamie mikrokredīti veicina pastāvīgu pieprasījuma pieaugumu pēc Solva produktiem. Šādos apstākļos S&P kredītreitings apliecina Solva finanšu tehnoloģiju biznesa modeļa ilgtspēju un ļauj mums virzīties uz diversifikāciju un lētākiem finansējuma avotiem, tostarp jauniem institucionālajiem investoriem."

Konstantin Barabanov, IDF Eurasia vadītājs Kazahstānā

Saskaņā ar grupas sniegto informāciju Solva, kas ir daļa no IDF Eurasia grupas, COVID pandēmijas laikā saglabāja finansiālo stabilitāti, galvenokārt pateicoties tam, ka grupas digitālie produkti bija pieejami tiešsaistē. Tā arī norādīja, ka IDF Eurasia ieņēmumu pieaugums par 90 % 2021. gada pirmajā pusgadā (134 % salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu) nodrošina turpmāku kreditēšanas aktivitāšu pieaugumu Krievijā un Kazahstānā, vienlaikus attīstot iekasēšanas biznesu no salīdzinoši zemas bāzes. Turklāt jauni aizdevumi tiks finansēti, koncentrējoties uz parāda kapitāla tirgiem un banku kredītlīnijām. Grupa arī ziņoja, ka sagaidāms, ka tā aizņemto līdzekļu īpatsvars grupas līmenī nākamajos 12 mēnešos saglabāsies stabils – parāda attiecība pret EBITDA būs 3,5x-3,7x.

Par IDF Eurasia

IDF Eurasia ir tirgus līderis tiešsaistes kreditēšanā Krievijā un Kazahstānā. Uzņēmums lēmumu pieņemšanas procesā izmanto vismodernākās tehnoloģijas, un tas ievēro atbildīgas aizdošanas principus, kā arī sniedz ieguldījumu sabiedrības ilgtspējīgā finanšu attīstībā. Innovation Time Award ir atzinusi IDF Eurasia par inovatīvāko finanšu uzņēmumu. Saskaņā ar Kazahstānas Nacionālās bankas datiem Solva ir viens no pieciem lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem.

Footnotes:

  1. S&P Global Ratings Research Update, 2021. gada 31. augusts: Kazakhstan-Based OnlineKazFinance, Operating Under The Solva Brand, Assigned ‘B/B’ Ratings; Outlook Stable

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner