IDF Eurasia Kazahstānas filiāle TOO OnlineKazFinance ziņo par ieņēmumu un ienākumu pieaugumu H1 2020

25.08.2020

mintosblog

TOO OnlineKazFinance, kas Mintos sarakstā iekļauts kā IDF Eurasia, paziņoja par finanšu rezultātiem (neauditēti vadības pārskati) par 2020. gada 1. pusi.

  • Neto ienākumi 1,18 miljardi KZT (2,58 miljoni eiro) 2020. gada pirmajos 6 mēnešos salīdzinājumā ar 0,23 miljardiem KZT (0,5 miljoni eiro) iepriekšējā gadā (5,5x izaugsme)
  • Aizdevumu portfeļa pieaugums par 61% no 2019. gada beigām, sasniedzot KZT 29,5 miljardus (64,66 miljoni eiro)
  • Kopējie ieņēmumi KZT 5,85 miljardi (12,82 miljoni eiro) salīdzinājumā ar KZT 1,84 miljardiem (4,03 miljoni eiro) par 2019. gada 1. pusgadu
  • ROAE sasniedza 35% (gada laikā) H1 2020
  • Spēcīga noturība pret COVID-19 uzliesmojumu un uzņēmums, kas pilnībā darbojas attālināti
  • NPL pilnībā kontrolē un samazina konservatīvo riska pārvaldības politiku
  • 28% pašu kapitāla/aktīvu attiecība (par 23% vairāk nekā gada sākumā) nodrošina spilvenu COVID-19 turbulences laikā.

 

Boriss Batīne, IDF Eurasia dibinātājs, komentēja:

“Pēc veiksmīga 2019. gada, pasaule saskārās ar COVID-19 un karantīnām visā pasaulē. Kazahstānā problēmas bija īpaši svarīgas, jo valdība veica ļoti izšķirošus pasākumus, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību, kā arī sniedza būtisku atbalstu ekonomikai, lai mazinātu vīrusa sekas. Tika noteikta stingra karantīna un ārkārtas stāvoklis, kā arī kredīta moratorijs (tā sauktās “kredīta brīvdienas”), un pieprasījums pēc kredītportfeļa un kredītportfeļa kvalitātes tika pakļauts spiedienam. Šodien, kad ekonomika sāk atgūties, es ar lepnumu varu teikt, ka mēs esam veiksmīgi virzījušies cauri šiem izaicinājumiem un izpildījuši savus galvenos mērķus: uzturēt augstu portfeļa kvalitāti un attīstīt uzņēmējdarbību. Pēc tam, kad esam pierādījuši, ka uzņēmumi ir noturīgi un pieaug skaidras naudas apjoms par 159% (salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2019. gadā), mēs tagad turpinām pētīt jaunas uzņēmējdarbības iespējas un jaunus finansējuma avotus, jo plānojam augustā emitēt savas debuālās vietējās obligācijas un vienoties par papildu kredītatvieglojumiem ar vietējām bankām. Varu droši teikt, ka nākotne ir spoža mūsu darbībai Kazahstānā”.

Skatīt H1 finanšu rezultātus

Svarīgākie finanšu rezultāti

Ieņēmumi: Ieņēmumi vairāk nekā trīskāršojušies (3,2 x) līdz KZT 5,84 miljardiem 2020. gada pirmajos 6 mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā. Tik iespaidīga izaugsme liecina par masīvu darījumu mērogošanas turpināšanos pēc tam, kad 2018. gadā tika sasniegts pareizais “produktu tirgus saderība” un neskatoties uz to, ka COVID-19 izdarīja spiedienu uz pieprasījumu un offline tirdzniecības kanāliem.

Neto ienākumi:  Neto ienākumi KZT 1,18 miljardi 2020. gada pirmajos 6 mēnešos, salīdzinot ar KZT 0,23 iepriekšējā gadā, bija gandrīz sasnieguši 1,43 miljardu KZT ienākumus 2019. gadā, kas parāda biznesa izaugsmi par 5,5 reizēm.

Izmaksu pārvaldība:Izmaksu un ienākumu attiecība (OPEX un SG&A dalīta ar procentu un finanšu pakalpojumu ienākumiem) 2020. gada pirmajos 6 mēnešos samazinājās līdz 14% no 19% gadu iepriekš, pateicoties lielai uzņēmējdarbības modeļa mērogojamībai, kas lielā mērā balstās uz vismodernākajām vērtēšanas tehnoloģijām un ļoti mazajām patentētās IT infrastruktūras papildu izmaksām.

 Likviditāte un kapitāla resursi

Procentu izdevumu summa bija 1,62 miljardi KZT un pieauga atbilstoši ieņēmumu pieaugumam, kas atspoguļo uzņēmējdarbības trīskāršošanos. Uzņēmuma vidējā pašu kapitāla atdeve (ROAE) bija 37% gadā, kas liecina par konservatīvāku parāda pret pašu kapitālu struktūru, un pašu kapitāls sasniedza 28% no kopējiem aktīviem, lai nodrošinātu lielāku stabilitāti COVID-19 attīstības gaitā.

Finanšu perspektīva

Lai gan Uzņēmums nesniedz finanšu norādes, uzņēmējdarbības mērķi turpmākajiem 6 mēnešiem līdz 2020. gadam būs turpināt aizdevumu portfeļa izaugsmi patērētāju segmentā un laist tirgū jaunus produktus MVU segmentā, piemēram, MVU nenodrošinātos aizdevumus un tirdzniecības finansējumu. Mēs arī plānojam virkni valsts parādu izvietošanu Kazahstānā, lai nodrošinātu Uzņēmumam nenodrošinātu finansējumu, kas uzlabotu kredītu profilu un arī atvērtu jaunus finansējuma avotus.

Šodien mēs redzam, ka Kazahstānas ekonomika atjaunojas no COVID-19 uzliesmojuma, un mūsu mērķis ir apmierināt apgūstamo kredīta pieprasījumu, lai palīdzētu ekonomikas dalībniekiem vienmērīgi un ātri atgūties.

IDF Eurasia dod iespēju zemas kredītspējas personām kļūt finansiāli iesaistītiem, sniedzot patēriņa un MVU aizdevumus Krievijā un Kazahstānā. Uzņēmums, kas ir dibināts 2012. gadā, iebilst pret kreditēšanas telpas status quo, izmantojot augstas veiktspējas finanšu tehnoloģiju un uz klientu orientēto pieeju. Pašlaik IDF Eurasia apkalpo vairāk nekā 9 miljonus klientu, nodrošinot uzņēmumu ilgtspēju, atbildīgu kreditēšanu un finanšu iekļaušanu ir IDF Eurasia uzņēmējdarbības misijas pašā centrā.

 Lai iegūtu vairāk informācijas par Kazahstānas biznesu, lūdzu, apmeklējiet vietni www.idfeurasia.com, www.solva.kz, www.moneyman.kz

Investoru attiecības:

Ivan Savelyev,

[email protected]

Mediju saziņa:

Kirill Krasnuk,

[email protected]

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums