IDF Eurasia Kazakhstan starptautiskais kredītreitings paaugstināts uz “B-“

S&P Global Ratings ir paaugstinājusi OnlineKazFinance (viena no IDF Eurasia vienībām, kas darbojas ar zīmolu Solva) starptautisko kredītreitingu no “CCC+/C” uz “B-/B”.

Saskaņā ar S&P Global Ratings ziņoto 2022. gada 8. jūlijā IDF Holding nodeva īpašumtiesības uz saviem aktīviem Kazahstānā (tostarp OnlineKazFinance) Solva Group, tādējādi nodalot Kazahstānas un Krievijas aktīvus.1. S&P Global Ratings norāda, ka tā rezultātā, viņuprāt, jaunā grupa un juridiskā persona pasargās OnlineKazFinance no lielākās daļas finanšu un darbības risku, kas saistīti ar Krievijas uzņēmējdarbību.1.

S&P Global Ratings arī norādīja, ka OnlineKazFinance perspektīva ir stabila, jo OnlineKazFinance var gūt labumu no plānotās pārveides par licencētu banku, un tas veicinātu uzņēmuma kredītspēju.1.

Saskaņā ar S&P Global Ratings, “kredītreitinga paaugstināšanas pamatojums bija šāds:

  • Korporatīvā pārstrukturēšana izolē OnlineKazFinance no riskiem, kas saistīti ar tās mātesuzņēmuma darbību Krievijā.
  • Jaunā grupa vairāk koncentrējas uz pārejas posma un MVU finansēšanu, nevis uz algas dienas kredītu izsniegšanu.
  • Kazahstānas nebanku finanšu iestāžu sākuma punkts jeb “enkurs” ir “b”, kas ir par vienu pakāpi zemāks nekā vietējām bankām noteiktais sākuma punkts.
  • OnlineKazFinance mērķis ir 2023. gadā iegūt bankas licenci, kas varētu pozitīvi ietekmēt tās kredītspēju.
  • Bankas licence, visticamāk, nostiprinās OnlineKazFinance finansējuma un likviditātes profilu.
  • Mēs uzskatām OnlineKazFinance kopējo kapitāla, peļņas un riska pozīciju par neitrālu reitinga faktoru.”1

Par IDF Eurasia

IDF Eurasia ir tirgus līderis tiešsaistes kreditēšanā Kazahstānā. Uzņēmums darbojas, izmantojot zīmolu Solva. IDF Eurasia naudas aizņemšanās procesu padara ērtu un pieejamu ikvienam, kam ir interneta pieslēgums. Uzņēmums lēmumu pieņemšanas procesā izmanto vismodernākās tehnoloģijas, un tas ievēro atbildīgas aizdošanas principus, kā arī sniedz ieguldījumu sabiedrības ilgtspējīgā finanšu attīstībā. Innovation Time Award ir atzinusi IDF Eurasia par inovatīvāko finanšu uzņēmumu. Saskaņā ar Kazahstānas Nacionālās bankas datiem Solva ir viens no pieciem lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem.

Footnotes:

  1. S&P Global Ratings Research Update, 26 July 2022: Kazakhstan-Based OnlineKazFinance, Ratings Raised To ‘B-’ On Corporate Restructuring; Off CreditWatch; Outlook Stable

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner