IDF Eurasia uzņēmums Solva publicē 2021. gada finanšu rezultātus

IDF Eurasia uzņēmums Solva (juridiskais nosaukums MFO OnlineKazFinance LLP), Kazahstānas vadošā nebanku finanšu iestāde nenodrošināto aizdevumu jomā, ir publicējis savus 2021. gada finanšu rezultātus saskaņā ar SFPS. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Solva uzrādīja stabilu aktīvu bāzes pieaugumu gan MVU, gan patēriņa kreditēšanas segmentos, vienlaikus uzlabojot kredītportfeļa kvalitāti un rentabilitāti salīdzinājumā ar 2020. gada rezultātiem.

2021. gada finanšu rezultātu kopsavilkums

  • Kredītportfelis palielinājās par 76%, sasniedzot 61,2 miljardus KZT (125,6 miljoni eiro) salīdzinājumā ar 34,7 miljardiem KZT (71,2 miljoniem eiro) 2020. gadā.
  • Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars samazinājās no 6,51% 2020. gadā uz 4,73% 2021. gadā.
  • Kopējais pašu kapitāls palielinājās par 26%, sasniedzot 13,7 miljardus KZT (28,1 miljardu eiro) salīdzinājumā ar 10,8 miljardiem KZT (22,1 miljonu eiro) 2020. gadā.
  • Kopējie ieņēmumi palielinājās par 26%, sasniedzot 20,6 miljardus KZT (42,3 miljonus eiro) salīdzinājumā ar 16,4 miljardiem KZT (33,7 miljoniem eiro) 2020. gadā.
  • Darbības peļņa palielinājās par 52%, sasniedzot 5 miljardus KZT (10,3 miljonus eiro) salīdzinājumā ar 3,3 miljardiem KZT (6,8 miljoniem eiro) 2020. gadā.
  • Tīrā peļņa palielinājās par 57%, sasniedzot 4,4 miljardus KZT (9 miljonus eiro) salīdzinājumā ar 2,8 miljardiem KZT (5,7 miljoniem eiro) 2020. gadā.
  • Tīrās peļņas norma palielinājās līdz 21,6 % salīdzinājumā ar 17,4 % 2020. gadā.

Boriss Batine, Solva Kazakhstan līdzdibinātājs, komentē:

“2021. gadā mēs strādājām ar lieliskiem rezultātiem, panākot ievērojamu kredītportfeļa pieaugumu un pievēršot lielāku uzmanību MVU segmentam, kur Solva palielināja savu kredītportfeli gandrīz trīskārtīgi. Mūsu mērķis ir turpināt apkalpot MVU, kur mēs redzam augošu tirgu un lielu sociālo ietekmi, ko rada Solva.

Aizdevumu kvalitāte joprojām ir augsta, par ko liecina ienākumus nenesošu aizdevumu līmeņa samazināšanās visā kredītportfelī, apliecinot Solva spēcīgo riska pārvaldības praksi. Mēs arī turpinām attīstīt mūsu kredītinformācijas platformu un digitālo produktu, kas palīdz analizēt un novērtēt kredītrisku un pozicionē Solva kā vadošo finanšu tehnoloģiju aizdevēju reģionā.

Solva arī pierādīja spēju piesaistīt finansējumu portfeļa izaugsmes veicināšanai, izmantojot dažādus kanālus un piesaistot gan privātos, gan institucionālos investorus. Kompānija nostiprināja savu pozīciju kā regulārs un uzticams obligāciju emitents vietējās biržās ar divām jaunām emisijām 2021. gadā, kur esam novērojuši lielāku institucionālā pieprasījuma daļu, pateicoties piešķirtajam S&P Global Ratings aģentūras starptautiskajam kredītreitingam B/stabils līmenī.

Solva izcilie rezultāti ir arī apliecinājums spēcīgajai vadībai un operatīvajai komandai, kas veicina inovācijas un attīstību uzņēmumā, kā arī turpina ieviest labāko pasaules finanšu tehnoloģiju praksi un ētisku pieeju Kazahstānas tirgū, lai Solva saglabātu vadošā digitālā aizdevēja pozīcijas šajā reģionā.”

Par IDF Eurasia

IDF Eurasia ir tirgus līderis tiešsaistes kreditēšanā Krievijā un Kazahstānā. Uzņēmums darbojas, izmantojot zīmolus Moneyman un Solva. IDF Eurasia naudas aizņemšanās procesu padara ērtu un pieejamu ikvienam, kam ir interneta pieslēgums. Uzņēmums lēmumu pieņemšanas procesā izmanto vismodernākās tehnoloģijas, un tas ievēro atbildīgas aizdošanas principus, kā arī sniedz ieguldījumu sabiedrības ilgtspējīgā finanšu attīstībā. Innovation Time Award ir atzinusi IDF Eurasia par inovatīvāko finanšu uzņēmumu. Saskaņā ar Kazahstānas Nacionālās bankas datiem Solva ir viens no pieciem lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner