Iepazīstinām ar grafika pagarināšanas funkciju

Daudzi aizdevēji piedāvā aizņēmējiem iespēju pagarināt aizdevuma atmaksas grafiku. Bet līdz šim nebija piemērota veida, kā to atspoguļot Mintos, un katru reizi, kad aizņēmējs lūdza pagarinājumu, aizdevējs atpirka aizdevumu no Mintos investoriem un pēc tam to ievietoja atpakaļ kā jaunu aizdevumu ar pagarinātu grafiku.

Šodien mēs ieviešam jaunu funkciju, kas atrisinās šo problēmu, kā arī nodrošinās papildu pārredzamību mūsu investoriem.

Kas ir grafika pagarināšana Mintos aizdevumu tirgū?

Mēs gribam piedāvāt labāku veidu, kā pārvaldīt grafika izmaiņas, tāpēc ieviešam jaunu funkciju, kas dod iespēju pagarināt aizdevumu, ja aizņēmējs ir izvēlējies pagarināt savu atmaksas grafiku. Investori var redzēt, vai konkrēto aizdevumu var pagarināt, apskatot sadaļu “Informācija par aizdevumu”.

Kā tas darbojas?

Aizņēmējs var aizdevējam pieprasīt grafika pagarināšanu. Ja aizdevējs tam piekrīt, aizņēmēja grafiks tiek pagarināts aizdevēja sistēmās un Mintos. Investori atjaunināto grafiku var redzēt sadaļā “Informācija par aizdevumu”.

Kad grafiks tiek pagarināts, visu nenomaksāto maksājumu termiņi tiek pagarināti par līdz 31 dienu. Maksimālais pagarinājumu skaits ir atkarīgs no aizdevuma līguma, bet tas nevar būt lielāks par trīs. Kavētus aizdevumus nevar pagarināt. Šī iespēja būs pieejama tikai jauniem aizdevumiem, kas Mintos tiks izvietoti pēc 02.10.2019. Atlikušajā aizdevuma atmaksas termiņā investori turpinās saņemt tādus pašus procentu maksājumus.

Kā investori var izvēlēties aizdevumus ar termiņa pagarinājumu vai bez tā?

Mēs esam pievienojuši jaunu filtru Auto Invest, kā arī pirmreizējā un otrreizējā tirgū. Noklusējuma iestatījums esošajām Auto Invest stratēģijām ir tāds, ka nauda tiks investēta gan aizdevumos ar termiņa pagarinājumu, gan bez tā. Investori jebkurā laikā var atjaunināt savus Auto Invest iestatījumus. Invest & Access investēs gan aizdevumos ar termiņa pagarinājumu, gan bez tā.

Vai investori var atteikties no pagarinātajiem aizdevumiem?

Tāpat kā ar jebkuru citu aizdevumu, pagarinātos aizdevumus var pārdot otrreizējā tirgū. Investori, kuri izmanto Invest & Access, var arī  jebkurā brīdī izņemt savu naudu.

Kādas problēmas rada pašreizējā kārtība?

Pašreizējā kārtība aizdevējiem rada naudas plūsmas neatbilstību, jo, lai gan aizdevēji no aizņēmējiem nav saņēmuši nekādus maksājumus, atmaksas grafika pagarināšanas gadījumā tiem no investoriem ir jāatpērk attiecīgais aizdevums. Tas nozīmē, ka aizdevējiem ir jāizmanto sava nauda, un tas rada likviditātes risku, kas var negatīvi ietekmēt investorus. Izmantojot atmaksas grafika pagarināšanu, mēs saskatām spēcīgu iespēju samazināt risku investoriem.

Turklāt mēs investoriem gribam nodrošināt pārredzamību un uzskatām, ka pašreizējā situācija neatbilst mūsu standartiem. Jaunā kārtība mums dos iespēju sniegt pārredzamāku pakalpojumu ar mazāku neparedzētu atpirkšanas gadījumu skaitu.

Kā ierasts, jebkuru jautājumu gadījumā, lūdzu, raksti mums uz [email protected].

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner