Iepriecinoša tendence – 2020. gadā Mintos bija par 43% vairāk sieviešu investoru

17.02.2021

mintosblog

Svarīgākie punkti

  • Mintos aizdevumu tirgū 15% no visiem investoriem ir sievietes, un viņu skaits 2020. gadā palielinājās par 43%, salīdzinot ar gadu iepriekš.
  • Kopumā sievietes Mintos aizdevumu tirgū līdz 2020. gada beigām procentos ir nopelnījušas 11,5 miljonus eiro.
  • Ja runājam par sieviešu īpatsvaru kopējā investoru skaitā katrā valstī, tad saraksta augšgalā ir sievietes no Baltijas valstīm.
  • Pirmās četras vietas pēc kopējā sieviešu investoru skaita ieņem Vācija, Igaunija, Spānija un Čehija.
  • Sieviešu investoru vidējā neatmaksātā bilance Mintos aizdevumu tirgū 2020. gada beigās bija 2028 eiro.

Nesen mēs publicējām vispārēju pārskatu par 2020. gada svarīgākajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū, bet tagad mēs sīkāk aplūkosim gan jaunās, gan pastāvīgās tendences mūsu investoru bāzē.

2019. gadā Mintos uzrādīja ļoti labus rezultātus, un šādā augšupejošā trajektorijā mēs uzsākām arī 2020. gadu. Janvāra, februāra un marta pirmās puses rezultāti liecināja, ka mūs gaida lielisks gads. Taču, kad 2020. gada martā visu pasauli un globālos tirgus skāra pandēmija, mūsu paplašināšanās plāni tika piebremzēti. Tomēr jauno investoru skaits 2020. gadā bija tikai par aptuveni 5% mazāks nekā gadu iepriekš. Kopumā 2020. gadā Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 128 380 jauni investori, vidēji mēnesī 10 000. Raugoties detalizētāk, mēs redzam atšķirību starp pirmspandēmijas un pandēmijas mēnešiem: 2020. gada pirmajos trīs mēnešos mums pievienojās vidēji vairāk nekā 16 000 jaunu investoru mēnesī, savukārt no 2020. gada aprīļa līdz decembrim šis skaitlis bija aptuveni 9000.

Runājot par sadalījumu pēc dzimuma, mēs 2020. gadā novērojām pozitīvu tendenci sieviešu investoru skaita pieaugumā, proti, mums pievienojās par 43% vairāk sieviešu nekā gadu iepriekš. Vērtējot kopējo investoru skaitu, sievietes līdzīgi kā iepriekšējos gados mūsu aizdevumu tirgū turpina pārstāvēt 15% investoru.

Kā jau bija sagaidāms, lielākā daļa sieviešu investoru Mintos aizdevumu tirgū ir no tūkstošgades paaudzes: vidējais visu sieviešu vecums mūsu platformā ir 34 gadi. Kopumā tūkstošgades paaudzes investori ir finansējuši trīs ceturtdaļas aizdevumu Mintos, jo 75% no visiem investoriem ir dzimuši laika posmā no 1981. līdz 1996. gadam.

Sievietes no Baltijas ir vadībā

 

Ja runājam par aktīvākajām investorēm katrā valstī, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem 2020. gadā nebija nekādu izmaiņu: joprojām visaktīvāk Mintos pievienojas Baltijas valstīs dzīvojošas sievietes, pamatojoties uz dzimumu sadalījumu valstu salīdzinājumā. Šajā kategorijā līderos izvirzās Igaunija. No visiem šīs valsts investoriem, kas pievienojās Mintos 2020. gadā, sievietes sastādīja 36%, savukārt sievietes no Latvijas un Lietuvas sastādīja attiecīgi 25% un 18% % no visām jaunajām reģistrācijām no šīm valstīm.

Izvērtējot kopējo sieviešu investoru skaitu, kas pievienojās Mintos 2020. gadā, saraksta augšgalā ir Vācija, no kuras mums pievienojās 3160 sievietes. Tas ir aptuveni 13% no visiem investoriem, kuri pagājušajā gadā pievienojās Mintos no Vācijas.

Jauno sieviešu investoru pirmā investīcija Mintos aizdevumu tirgū bija diapazonā no 20 līdz 1300 eiro, savukārt vislielākās pirmās investīcijas veica sievietes no Īrijas, Islandes un Albānijas.

Vācijā un Čehijā dzīvojošo sieviešu investoru aktivitāte Mintos aizdevumu tirgū palielinājās katrā 2020. gada ceturksnī. Līdzīga tendence ir vērojama arī Igaunijā, kur bija neliels kritums pērnā gada 2. ceturksnī, kam sekoja pieaugums 3. ceturksnī. Tanī pat laikā sievietes no Spānijas visu gadu demonstrēja stabilu investēšanas aktivitāti.

2020. gadā procentos nopelnīti 11,5 miljoni eiro

 

2020. gada beigās sieviešu investoru neatmaksātā bilance Mintos aizdevumu tirgū bija vidēji 2028 eiro, kas ir uz pusi mazāk, nekā 2019. gada beigās (4164 eiro). Tas ir vēl viens apliecinājums investoru vēlmei izvairīties no riska pandēmijas laikā. Neskatoties uz to, 2021. gada janvārī summas palielinās, kas ir atbilstoši daudzu ar investoriem saistīto rādītāju augšupejai Mintos platformā.

Kopumā sievietes Mintos platformā līdz 2020. gada beigām procentos vien nopelnīja 11,5 miljonus eiro. Vidēji visvairāk procentos nopelnīja investores no Vācijas (929 eiro), Lietuvas (849 eiro), Igaunijas (727 eiro) un Latvijas (315 eiro.

Pateicoties labākai piekļuvei izglītībai, pakāpeniskai karjeras šķēršļu pārvarēšanai un visā pasaulē veicinātai finansiālai iekļaušanai, sievietes turpina kļūt aizvien finansiāli spēcīgākas. Šobrīd sievietes kontrolē aptuveni 72 miljardus ASV dolāru no pasaules kopējās investējamās summas, un, pateicoties pasaulē vērojamai tendencei, ka sievietes pievienojas profesionālajam darbaspēkam aizvien agrāk un paliek tajā ilgāk, paredzams, ka šis rādītājs nākotnē turpinās palielināties.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums