Ieskats Finfellas 2023 konferencē

Finfellas 2023 mums bija lieliska iespēja satikt mūsu investorus un citus nozares līderus. Ja palaidi to garām, piedāvājam īsu šīs konferences kopsavilkumu.

Svarīgākais no galvenajām runām

Savā galvenajā runā Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte runāja par regulējumu un uzticēšanos Mintos kontekstā. Viņš arī izklāstīja Mintos pašreizējo stāvokli un ieskicēja nākotnes vīziju.

Iesākumā Šulte runāja par finanšu regulējumu un par to, kā tas turpina attīstīties, lai aizsargātu investorus. Pašlaik Mintos darbojas saskaņā ar labi izstrādātu regulatīvo sistēmu – MiFID. MiFID ir finanšu pakalpojumu licenču stūrakmens Eiropā. Tāds regulējums kā MiFID palīdz aizsargāt investorus un līdzsvaro konkurences apstākļus, lai investori varētu pieņemt izsvērtus lēmumus.

MiFID aizsargā investorus, nosakot prasības:

  • Investoru aktīvu aizsardzībai
  • Lielākai pārredzamībai
  • Kompensāciju izmaksāšanai investoriem gadījumos, kad ieguldījumu brokeru sabiedrības nespēj atdot viņu aktīvus
  • Investoriem piemērotu produktu nodrošināšanai, izmantojot piemērotības un atbilstības novērtējumu.
  • Pārredzamai, investoriem draudzīgai informācijai
  • Klientu identitātes pārbaudei ar KYC un nelikumīgu darbību novēršanai ar AML.

Kopumā regulēti uzņēmumi, jo īpaši tie, kurus regulē MiFID, iegūst lielāku uzticību no investoru puses. Mēs esam izveidojuši savu platformu, balstoties uz pārredzamību un izglītošanu, un atzinīgi vērtējam regulējumu, kas vairo uzticību un ļauj investoriem izprast un pārvaldīt riskus.

Savas runas noslēgumā Šulte ieskicēja Mintos nākotni un portfeļa diversifikācijas nozīmi. Mūsu mērķis ir veidot labi diversificētus aktīvus mūsu investoriem. Nākotnē turpināsim piedāvāt aizdevumus, un vēl šogad plānojam ieviest arī ETF. Mēs arī apsveram iespēju saviem investoriem piedāvāt plašāku aktīvu klašu klāstu.

Svarīgākie punkti no paneļa diskusijas

Mūsu COO un līdzdibinātājs Mārtiņš Valters piedalījās paneļa diskusijā Platformu perspektīvas: Riski un saistību neizpilde, kā no tiem izvairīties? Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka investīcijas ir saistītas ar zināmu risku. M. Valters stāstīja par riskiem Mintos platformā un par to, kā mēs mazinām ar investīcijām saistīto risku. Viņš uzsvēra, ka mēs strādājam tikai ar kreditēšanas uzņēmumiem, kas var uzrādīt labus rezultātus. Mēs ievērojam pamatprincipus un aplūkojam darbības rādītājus, lai pārliecinātos, vai aizdevumi būs ienesīgi mūsu investoriem.

Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte piedalījās paneļa diskusijā Viena klikšķa risinājumi – klasiskās P2P investīcijas. Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka viena klikšķa risinājumi ir pieejamāki nekā klasiskās investīcijas. Šulte piebilda, ka izvēle starp viena klikšķa risinājumu un klasisko investēšanu ir atkarīga no tā, cik daudz laika gribi tērēt, cik daudz zināšanu tev ir un kāds ir tava portfeļa apmērs. Mintos piedāvā abas pieredzes: viena klikšķa, kombinētu vai manuālu, kas tev dod iespēju investīcijas izvēlēties pašam.

Mintos vienmēr meklē iespējas mācīties, dalīties un sadarboties ar mūsu investoriem un citiem nozares pārstāvjiem. Esam gandarīti, ka piedalījāmies šajā konferencē, un ar nepacietību gaidām arī citas iespējas satikt fintech kopienas pārstāvjus!

Īpašs paldies visiem mūsu investoriem, ar kuriem tikāmies Finfellas – bija prieks uzklausīt jūsu pieredzi Mintos platformā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner