Iespēja investēt ESTO izsniegtās kredītlīnijās e-komercijas klientiem

ESTO – aizdevējs no Igaunijas, kas savam tirgotāju tīklam piedāvā pārdošanas punktu pirkumu finansēšanas un maksājumu risinājumus, paplašina savu piedāvājumu Mintos, pievienojot kredītlīnijas ar paredzamo neto gada procentu likmi 12% (aizdevumi eiro valūtā). Šīs kredītlīnijas Mintos tiks izvietotas kā patēriņa kredīti. 

ESTO kredītlīnijas tiek piedāvātas tikai esošajiem uzņēmuma klientiem, kuri iepriekš ir parādījuši labu atmaksas disciplīnu.

Galvenie ESTO kredītlīnijas raksturlielumi

Paredzamā gada procentu likme 12%
Vidējā aizdevuma summa (izmantotā kredītlīnija) >€ 313
Maksimālā aizdevuma summa € 2 000
Vidējā GPL 41.4%
Sākotnējais termiņš 5 gadi
Vidējais saistību neizpildes rādītājs 1.7%
Atpirkuma garantija

 

ESTO kredītlīnijas Mintos tiks izvietotas kā patēriņa kredīti, lai gan produkta elastīgās uzbūves dēļ tiem būs lielāks atpirkšanas rādītājs. Kad grafiks mainīsies (tiek palielināts kredītlīnijas apmērs), aizdevuma līgums ar vecajiem noteikumiem tiks atpirkts, vienlaikus to izvietojot no jauna ar jaunajiem noteikumiem. Investoriem jāņem vērā, ka procentu likme var nedaudz mainīties, pamatojoties aizdevumu tirgū esošo situāciju brīdī, kad notiek atpirkšana un atkārtota izvietošana. ESTO kredītlīnijas nav nodrošinātas, un tām nav pagarinājuma perioda.

Piemērs

1. Aizņēmējs palielina kredītlīnijas izmantošanu no 300 līdz 600 eiro.

2. 300 eiro aizdevums, kas iepriekš bija izvietots Mintos, tiks atpirkts un izvietots no jauna ar 600 eiro pamatsummu.

3. Ja no jauna izvietotais aizdevums atbildīs investora investīciju stratēģijas kritērijiem, līdzekļi tiks reinvestēti.

ESTO turpina uzrādīt labus rezultātus arī 2020. gadā. Trešā ceturkšņa beigās uzņēmuma neto portfelis ir pieaudzis līdz 15,9 miljoniem eiro, vienlaikus saglabājot stabilu portfeļa sniegumu – 89% aizdevumu atmaksa norit saskaņā ar grafiku. Uzņēmuma peļņa no gada sākuma līdz konkrētam datumam ir 1,037 miljoni eiro.

Apskati ESTO kredītlīnijas pirmreizējā tirgū un neaizmirsti pielāgot savus pielāgotās automatizētās stratēģijas iestatījumus.

Par ESTO

2017. gadā dibinātais ESTO sniedz pilnībā automatizētu un uz tehnoloģijām balstītu pārdošanas punktu pirkumu finansēšanas un maksājumu risinājumus savam tirgotāju tīklam Igaunijā un Lietuvā. ESTO biznesa modelis ir atvieglot maksājumus starp klientu un tirgotāju e-komercijas vidē, nodrošinot reāllaika maksājumus tirgotājam un maksājumu grafikus klientam. ESTO ir viens no lielākajiem tirdzniecības tīkliem Igaunijā ar vairāk nekā 550 aktīviem veikaliem un e-veikaliem.

2020. gada 19. jūnijā ESTO riska reitings tika paaugstināts no B- uz B, pamatojoties uz uzņēmuma ilgtspējīgu finanšu sniegumu un stabilu kredītportfeļa kvalitāti. ESTO kredītportfelis turpina pieaugt vienmērīgā tempā, un tā portfeļa kvalitāte ir saglabājusies stabila visās darbības jomās, neskatoties uz uzņēmuma straujo izaugsmi un mainīgo ekonomisko vidi COVID-19 dēļ. Turklāt pandēmija ir vēl vairāk palielinājusi ESTO tiešsaistes un POS pārdošanas apjomus, jo e-komercijas izaugsme vēl nekad nav bijusi tik strauja.

ESTO AS 2019. gada auditētais gada pārskats ir augšupielādēts Mintos mājaslapā (auditu veica KPMG). ESTO mērķis ir nodrošināt investoru informētību, tāpēc uzņēmums regulāri atjaunina savu Mintos platformā pieejamo profilu un finanšu pārskatus.

Šobrīd ESTO neatmaksāto investīciju summa Mintos aizdevumu tirgū sastāda 4 miljonus eiro. Aktīvas investīcijas ESTO izsniegtos kredītos ir vairāk nekā 59 000 investoru, un vidēji viens investors tajos ir investējis 67 eiro.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner