Ieviešam piemērotības un atbilstības novērtējumu

Mēs turpinām darbu, lai kļūtu par regulētu aizdevumu tirgu, un šī procesa ietvaros mēs ieviešam novērtējumu, lai pārbaudītu, vai mūsu piedāvātie investēšanas veidi ir piemēroti un atbilstoši investoriem, kuri izvēlas tos izmantot.

Svarīgākie punkti

  • Piemērotības un atbilstības novērtējums mums palīdzēs nodrošināt, ka mēs piedāvājam investīciju produktus, kas ir pielāgoti investoru pieredzes līmenim, un aizsargāt tos, kuri tikai sāk investēt aizdevumos.
  • Šis novērtējums izvērtē arī investoru spēju un vēlmi uzņemties riskus, kas saistīti ar investēšanu aizdevumos.
  • Kad Mintos būs saņēmis licenci, investori varēs izmantot tikai tos produktus, kas saskaņā ar novērtējumu tiek uzskatīti par viņiem piemērotiem un atbilstošiem.
  • Novērtējums ir normatīva prasība, un tas tiks ieviests pakāpeniski, sākot no 16. decembra.

 

Skaidrojam piemērotību un atbilstību

Atbilstības un piemērotības novērtējuma mērķis ir nodrošināt, ka investori apzinās riskus, ko rada invetēšana ar Mintos, un ka viņu finansiālā situācija ļauj viņiem uzņemties šos riskus. Tas arī novērtē, vai Mintos piedāvātie produkti atbilst investoru ekspektācijām un vajadzībām un ir piemēroti viņu zināšanām un pieredzei.

Novērtējums sastāv no četrām jautājumu sadaļām, kas izstrādātas saskaņā ar MiFID regulu:

1. Finansiālā situācija: Tev tiks uzdoti daži jautājumi par personīgajiem gada ienākumiem un tīro vērtību.

2. Zināšanas: Šī sadaļa ļaus novērtēt Tavas zināšanas par investēšanu, vai spēsi saprast noteikumus un riskus, kas saistīti ar investīciju veikšanu Mintos platformā.

3. Pieredze: Šī sadaļa koncentrējas uz Tavu pieredzi, investējot konkrētās aktīvu klasēs.

4. Investīciju mērķi: Visbeidzot, Tev tiks uzdoti daži jautājumi par investēšanas mērķiem un riska apetīti.

Kā novērtējums darbojas

Tā kā šis piemērotības un atbilstības novērtējums papildina Mintos ar jaunu funkcionalitāti, mēs to izlaidīsim pakāpeniski, lai pārliecinātos, ka viss darbojas kā paredzēts. Tas nozīmē, ka Tev var netikt lūgts veikt novērtējumu nekavējoties. Ja Tev tiek lūgts atbildēt uz piemērotības novērtēšanas jautājumiem, lūdzu, aizpildi to pēc iespējas ātrāk, jo saskaņā ar jauno licenci tā kļūs par obligātu prasību Mintos lietošanai nākotnē.

Tiklīdz novērtējums būs pieejams, mēs par to paziņosim Tavā kontā. Lai sāktu novērtēšanu, dodies uz lapu Pārskats un noklikšķini uz Sākt novērtējumu. Novērtējums prasīs 10-15 minūtes, taču tas nav jāpabeidz vienā piegājienā. Tu vari iziet jebkurā laikā, atbildes tiks saglabātas un varēsi turpināt vēlāk. Pēc novērtējuma pabeigšanas mēs aprēķināsim Tavus rezultātus.

Atkarībā no Tavām atbildēm, mēs piedāvāsim investīciju veidus, kas tiks uzskatīti par piemērotiem un atbilstošiem Tavām vajadzībām. Pēc tam, kad Mintos iegūs licenci, Tu varēsi izmantot tikai šos produktus. Ja personīgā situācija mainās, atbildes varēsi atjaunināt savā profilā, un novērtējuma rezultāti tiks pārrēķināti.

Mēs informēsim Tevi par mūsu progresu licences iegūšanas procesā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner