Invest & Access: limit wielkości portfela teraz 500 000 EUR i natychmiastowy dostęp dla nowych pożyczkodawców

Nowe zmiany w Mintos Invest & Access zwiększają limit wielkości portfela inwestora, a od 2 marca 2020 roku wprowadzamy zmianę dotyczącą natychmiastowej dostępności pożyczek oferowanych przez nowe firmy pożyczkowe na Mintos dla osób korzystających z Invest & Access.

Limit wielkości portfela dla Invest & Access został teraz zwiększony do 500 000 EUR w stosunku do poprzedniego limitu wynoszącego 200 000 EUR. Wielu inwestorów zasugerowało tę zmianę i przetestowaliśmy możliwości natychmiastowej wypłaty większych kwot środków w ramach Invest & Access. W rezultacie stwierdziliśmy, że równowaga między liczbą inwestorów korzystających z narzędzia Invest & Access a dostępnymi w nim środkami sprawia, że ta nowa aktualizacja jest możliwa do realizacji. Zwiększenie wielkości portfela pomoże zautomatyzować większe portfele, oferując zarówno większą elastyczność dotyczącą zarabiania, jak i wypłacania środków.

Od następnego poniedziałku wprowadzamy również zmiany w dostępności pożyczek oferowanych przez nowe firmy pożyczkowe na Mintos dla użytkowników korzystających z Invest & Access. Od 2 marca br., gdy tylko pożyczkodawca dołączy do Mintos lub rozszerzy swoją działalność o pożyczki z nowego obszaru geograficznego, pożyczki te będą natychmiast dostępne dla inwestycji realizowanych za pomocą Invest & Access.

Kryteria, które te pożyczki muszą spełniać, aby mogły być dostępne dla inwestorów za pośrednictwem Invest & Access, to posiadanie gwarancji odkupu oraz rating Mintos danej firmy pożyczkowej mieszczący się w przedziale od „A+” do „C-”. Poprzednio pożyczki od nowo dołączających firm pożyczkowych były dostępne do inwestowania w Invest & Access dopiero po 30 dniach działalności pożyczkodawcy na Mintos. Oznacza to również, że od poniedziałku w ofercie pożyczek dostępnych w Invest & Access, znajdą się również pożyczki od wszystkich firm pożyczkowych, które dołączyły do Mintos 30 dni przed 2 marca 2020 roku.

Invest & Access jest dostępny dla wszystkich inwestorów Mintos. 39% wszystkich inwestorów na Mintos korzysta z Invest & Access do prowadzenia działalności inwestycyjnej, a 11% inwestorów wyłącznie korzysta z Invest & Access do inwestowania na Mintos. Wypłata z Invest & Access trwa średnio dziewięć i pół godziny.

Przypominamy, że zawsze możesz zatrzymać korzystanie z narzędzia Invest & Access i dokonać wypłaty dostępnych środków, w przypadku, gdy nowe zmiany nie odpowiadają Twoim preferencjom inwestycyjnym.

Jeśli masz uwagi lub sugestie, możesz do nas napisać.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner