Investē AgroCredit aizdevumos un atbalsti zemniekus Latvijā

Esam patiesi gandarīti paziņot, ka no šodienas esam uzsākuši sadarbību ar nebanku kredītdevēju AgroCredit, kas izsniedz ar graudu piegādes līgumiem nodrošinātus aizdevumus zemniekiem. AgroCredit un Mintos uzsāktā sadarbība nodrošinās pieejamāku finansējumu Latvijas lauksaimniekiem.

Lielākā daļa AgroCredit klientu ir graudkopji, kam nepieciešams finansējums lauksaimniecības izejvielu, piemēram, sēklas, minerālmēslu, ķīmijas vai degvielas iegādei. Kā aizdevuma nodrošinājums šiem kredītiem kalpo nākotnes graudu pārdošanas līgumi ar kādu no AgroCredit sadarbības partneriem, kas pēc graudu nodošanas naudu pārskaita aizdevēja kontā, tādējādi dzēšot zemnieka saistības.

AgroCredit Mintos platformā izvietos aizdevumus no 5 līdz 100 tūkstošiem eiro ar atmaksas termiņu, kas noteikts sezonas beigās, t.i., attiecīgā gada rudenī. Atsevišķos izņēmuma gadījumos tiek izsniegti arī ilgtermiņa aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz pat 5 gadiem. Ņemot vērā, ka šie ir zema riska kredīti, jo nodrošināti ar graudu piegādes līgumiem, paredzams, ka vidējā neto gada atdeve būs 7-8%.

Starp AgroCredit klientiem ir gan mazas un vidējas saimniecības, gan lielie graudkopji, kas apsaimnieko vairākus tūkstošus hektārus. Kopš darbības uzsākšanas 2011. gadā AgroCredit ir izsniedzis aizdevumus vairākiem simtiem lauksaimnieku Latvijā, līdz šim finansējot kredītus par vairāk nekā 20 miljoniem eiro.

Lauksaimniecība Latvijā ir viena no vadošajām eksporta nozarēm. Pērn kopējā graudu raža Latvijā sasniedza 3 miljonus tonnu, no kuriem lielākā daļa tika eksportēti. Lauksaimniecības eksporta pieprasījums apvienojumā ar AgroCredit īstenoto kredītu izsniegšanas sistēmu, kas paredz naudu iekasēt no samaksas par graudu piegādēm, nodrošina šiem aizdevumiem zemu kredītrisku. To apliecina arī fakts, ka piecu gadu darbības laikā AgroCredit nav norakstījis nevienu aizdevumu.

Vērtējot klienta pieteikumu, AgroCredit analizē saimniecības iepriekšējo darbību, finanšu rādītājus, sējumus (platības, atrašanās vieta, kultūras, iepriekšējo gadu ražību un sagaidāmo ražu u.c.), kā arī tiek lūgtas rekomendācijas no graudu tirgotājiem. Kredīta apjoms parasti nepārsniedz 50% no sagaidāmās ražas vērtības. AgroCredit kredītportfelis uz 31.12.2015 bija 4,1 miljons eiro, bet plānots, ka sezonas beigās tas pārsniegs 6 miljonus eiro.

Līdz šim uzņēmuma darbībai nepieciešamo finansējumu ir nodrošinājis akcionāru ieguldījums, kā arī banku, investīciju fonda un privāto investoru aizdotie līdzekļi.

Investē AgroCredit izsniegtos aizdevumos un atbalsti zemniekus Latvijā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner