Investiční příležitosti z Indonésie jsou nadále na vzrůstu: JULO se přidává k Mintosu

07.02.2020

mintosblog

Inovativní indonéská úvěrová společnost JULO startuje na Mintosu a investorům nabízí možnost si ročně vydělat až 12.5 % na úrocích ze splátkových úvěrů vedených v EUR. 

Společnost JULO byla založena v roce 2016 a sídlí v Jakartě. Po celé Indonésii pohání finanční inkluzi, za což si zasloužila ocenění od OSN, místo v žebříčku Inclusive Fintech 50 a další. Cílem společnosti je usnadnit přístup ke kapitálu pro početné a mladé obyvatelstvo Indonésie (270 milionů+ obyvatel) s neuspokojenými finančními potřebami. 

S pomocí strojového učení a pokročilých úvěrových analytik je společnost JULO schopna posoudit bonitu obyvatelstva, jež je tradičními institucemi často přehlíženo. 

Společnost JULO poskytuje osobní úvěry na splátky a do její produktové nabídky patří hotovost (pro technologicky zdatné mileniály), nákupy online (pro prodejce na sociálních sítích a přeprodejce), nákupy offline (pro pracovníky v továrnách, taxikáře) a také provozní kapitál (pro drobné podnikatele).

Ke konci listopadu 2019 dosáhlo čisté portfolio společnosti hodnoty 14,4 milionu EUR. Zprostředkováno bylo asi 280 000 úvěrů celkovému počtu více než 150 000 jedinečných zákazníků.

JULO na Mintosu

Na Mintosu JULO získává Mintos Rating „B-“. Všechny úvěry uváděné na tržiště Mintos společností PT JULO Teknologi Finansial jsou poskytovány indonéskou společností PT JULO Teknologi Perdana. Spoluúčast na riziku (skin in the game) společnosti činí 10 % a investoři mohou očekávat až 12.5% roční výnos. Výše úvěru se pohybuje od 90 EUR do 515 EUR a průměrná výše úvěru je 215 EUR s dobou splácení až 6 měsíců.

Úvěry JULO jsou nabízeny s garancí zpětného odkupu a budou tedy odkoupeny zpět, pokud budou v prodlení po dobu 60 dní či déle. Navíc bude uplatňována i skupinová garance poskytnutá společností JULO Holdings PTE LTD. To znamená, že pokud bude úvěr s garancí zpětného odkupu v prodlení po dobu 60 dní či déle a poskytovatel úvěr nebude schopen odkoupit, holdingová společnost bude nucena odkup provést.

„Mintos má jedinečnou pověst platformy propojující investory s dobrým přehledem s úvěrovými společnostmi ve fázi růstu. Při prosazování větší finanční inkluze v Indonésii se spoléháme na podporu našich úvěrových partnerů, kteří nám napomáhají umožňovat více lidem vést naplňující životy. Zprostředkování příležitostí pro posílení postavení lidí je klíčem k hospodářskému růstu v Indonésii a budování více inkluzivního světa. S optimismem věříme, že Mintos pro nás bude hodnotným partnerem v dosažení těchto cílů,“ říká Adityo Haryono, vedoucí pro partnerství společnosti JULO.

JULO podporují přední investoři a fondy venture kapitálu (VC), kteří taktéž věří v investování s přesahem a technologická řešení pro finanční inkluzi. Společnost, působící ve čtvrté nejlidnatější zemi světa, má v úmyslu využít svého obrovského potenciálu pro růst a již prokázala, že je toho schopna dosáhnout.

Nepropásněte možnost vydělat si až 12.5 % s úvěry JULO. Pokud používáte nástroj Auto Invest, nezapomeňte si ho patřičně přenastavit.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás