Investora stāsts: finansiālās krīzes dotās iespējas

Apsveicam ar sieviešu mēnesi! Lai to atzīmētu, mēs publicēsim četrus jaunus Mintos investoru – sieviešu stāstus par viņu pieredzi un investīciju padomiem.

Mēneša sākumā mēs runājām ar grāmatvedi Jūliju no Latvijas, kura Mintos platformā investē jau divus gadus. Mūsu sarunā viņa pastāstīja, kā izmanto Mintos, lai rūpētos par savu nākotni.

Jūlija, pastāsti, kā Tu uzzināji par Mintos

“Patiesībā es par Mintos uzzināju, jo biju uzaicināta uz interviju . Esmu grāmatvede, un man šis uzņēmums šķita ļoti interesants. Es sāku to pētīt sīkāk un noskaidroju, ka uzņēmuma vadītāji ir no Latvijas. Viņi ir ļoti aktīvi finanšu pasaulē, un internetā ir pieejama plaša informācija. Tobrīd man nebija daudz brīvu līdzekļu, bet, kad sāku pelnīt vairāk, sāku investēt.”

Vai vari pastāstīt par savu investēšanas pieredzi?

“Sākotnēji es investēju akcijās, taču tās ir ļoti riskantas, un tu nevari būt drošs, ka tiešām kaut ko nopelnīsi. Tās arī prasa lielāku iesaistīšanos, jo ir jāveic plaša izpēte, un tas aizņem daudz laika. Manuprāt, Mintos piedāvā krietni vienkāršāku produktu, kas neprasa pārāk daudz laika. Kad sāku investēt, es neko daudz nezināju par diversifikāciju un tās nozīmi. Mintos lietotne bija vienkārša, un tā man ieteica, ko darīt, un parādīja, kā diversificēt savu portfeli. Es šos padomus ņēmu vēru, un tas man noderēja.”

Kā Tu iemācījies investēt?

“Es mācījos no savām kļūdām. Es arī par to runāju un saņēmu padomu no kolēģa, kurš jau investēja. Tagad, kad zinu nedaudz vairāk par investīcijām, man patīk par to diskutēt ar saviem draugiem.

Es domāju, ka sievietēm par to ir vairāk jārunā. Es un manas draudzenes šobrīd esam tādā dzīves posmā, kad mums ir vairāk naudas, ko investēt, un mums ir jāsāk rūpēties par savu nākotni.”

Vai Tev ir kāds investora padoms?

“Ir patīkami redzēt, ka nauda strādā tavā labā un tās daudzums aug, lai gan ir biedējoši, kad akciju, obligāciju, aizdevumu utt. vērtība krītas. Daudzi cilvēki šādos brīžos pārdod, bet, manuprāt, tas ir sliktākais, ko var darīt. Neviens nevar paredzēt sarežģītas finansiālās situācijas, piemēram, Covid-19. Visi bija ļoti nobijušies no tā, cik strauji kritās aktīvu vērtība.

Tomēr finansiālās krīzes var būt iespēja. Šos brīžus var uztvert kā “tirgus izpārdošanu”, jo viss ir lētāks, un situācija tirgā visticamāk atkal uzlabosies. Pērciet, kad viss ir lēts, bet nepārdodiet.

Mans otrs investora padoms ir nogaidīt, kamēr naudas daudzums palielināsies, un neizņemt to priekšlaicīgi, ja tā nav vajadzīga. Noteikti vajag atcerēties arī par diversifikāciju. Mintos lieliski palīdz to izdarīt. Ja iespējams, investē 20% no algas. Padomā par savu nākotni – ja investēsi tagad, iespējams, tu varēsi ātrāk pensionēties, un tev vecumdienās nebūs jāuztraucas par naudu.”

Paldies, Jūlija!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner