Investora stāsts: kāpēc dažus riskus ir vērts uzņemties

Apsveicam ar sieviešu mēnesi! Lai to atzīmētu, mēs publicēsim četrus jaunus Mintos investoru – sieviešu stāstus par viņu pieredzi un investīciju padomiem.

Mēneša sākumā mēs runājām ar Endurance no Vācijas, kura pastāstīja par to, kā viņa izmanto Mintos, lai palielinātu savu kapitālu ilgtermiņā un uzzinātu vairāk par investēšanu.

Endurance, lūdzu, pastāsti nedaudz par sevi

“Es esmu no Nigērijas, Rietumāfrikā. Pirms pārcelšanās uz Vāciju strādāju par angļu valodas skolotāju. Tagad, dzīvojot Vācijā, es strādāju divos darbos un aktīvi investēju. Es vienmēr esmu investējusi un dzīvoju ar pārliecību, ka ir jāstrādā, lai nopelnītu savu naudu. Nedomāju, ka var dzīvot tikai no algas, savukārt, noguldot naudu bankā, atdeve nav liela, ja tāda vispār ir.

Esmu no Āfrikas un zinu, kas ir liels nabadzības līmenis. Mans tēvs bija mazumtirgotājs, kuram bija pašam savs veikals, un mūsu ģimenē ir daudz bērnu. Tēvs mums mācīja strādāt, lai iegūtu to, ko vēlamies, un mēs visi uzaugām ar šādu pārliecību. Pirms vairākiem gadu desmitiem es sāku investēt akcijās un īpašumos. Ja man kādreiz pietrūka naudas, es varēju pārdot akcijas un samaksāt īri. Es uzskatu, ka investēšana nav līdzeklis, kā ātri kļūt bagātam. Gluži pretēji – tas ir pamats attīstībai.”

Vai vari pastāstīt par savu pieredzi Mintos platformā?

“Kad atbraucu uz Eiropu un sāku strādāt, es sapratu, ka man ir jāturpina investēt, jo tā ir daļa no manas dzīves. Es sāku ar savu banku, bet sapratu, ka par maniem uzkrājumiem bankā netiek maksāti procenti. Vienubrīd banka pat atskaitīja no maniem uzkrājumiem, par es biju šokā. Es uzdūros Mintos platformai internetā. Uzzinot vairāk par to un izlasot atsauksmes, es biju ieinteresēta. 2021. gadā es saņēmu savu Vācijas e-ID karti un varēju reģistrēties kā Mintos investore. Tagad liela daļa mana portfeļa ir Mintos platformā, vismaz 40%.

Es vienmēr esmu priecīga, ja ar savu naudu daru kaut ko taustāmu un redzu, ka tā nes papildu atdevi. Man patīk Mintos sniegtā pārredzamība. Es jebkurā brīdī varu pārbaudīt sava konta progresu, un tas man ir svarīgi. Ja kāda iemesla dēļ vēlos slēgt kontu, varu to bez problēmām izdarīt. Es ļoti uzticos Mintos.”

Vai vari padalīties ar kādu investēšanas padomu?

“Investēšana ir saistīta ar risku, bet tas ir risks, kuru ir vērts uzņemties. Tāpēc aiziet, rīkojies! Dari kaut ko ar savu naudu un redzi, kā tavs kapitāls pieaug.”

“Atcerieties, ka ir svarīgi sekot līdzi visam, kas notiek investīciju pasaulē. Es cenšos lasīt Mintos ziņas un citus avotus, lai būtu informēta par aktuālo.”

Vai tu gribētu vēl ko piebilst?

“Ir jābūt pašpietiekamam un finansiāli neatkarīgam. Tas ir būtiski pat tad, ja kāds jūs jau finansiāli nodrošina. Dzīvē nav nekādu garantiju, un vienmēr ir jābūt gatavam. Es iedrošinu katru sievieti investēt. Es vienmēr saku, ka neatkarīgi no tā, cik daudz tu nopelni, atliec 10% investīcijām un neaiztiec tos. Dažreiz es mēdzu ar draugiem runāt par investēšanu, bet tikai retais grib savu kapitālu palielināt pakāpeniski. Viņi vēlas gūt lielus ienākumus ātri, tāpēc viņiem ir grūti saprast manu domu gājienu, ka “vajag strādāt ar to, kas ir”. Es sāku investēt Mintos platformā ar nelielām summām, bet tās aug un turpinās augt”.

Paldies, Endurance!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner