Investora stāsts: padomi, kā agrīni pensionēties

Apsveicam ar sieviešu mēnesi! Lai to atzīmētu, mēs publicēsim četrus jaunus Mintos investoru – sieviešu stāstus par viņu pieredzi un investīciju padomiem.

Mēneša sākumā mēs runājām ar Spānijā dzīvojošu digitālo nomadu un Mintos investori Jenny, kura pastāstīja, kā viņa uzzināja par investēšanu Mintos platformā, un sniedza dažus investīciju padomus.

Jenny, pastāsti mums mazliet par sevi kā investori

“Es strādāju tiešsaistē un vienmēr esmu līdzās citiem digitālajiem nomadiem. Aptuveni pirms četriem gadiem es piedalījos digitālā nomada konferencē par agrīnu pensionēšanos, kurā dzirdēju daudz pieredzes stāstu par pasīvo ienākumu gūšanu un investēšanu. Tobrīd man bija brīvie līdzekļi, kurus varētu investēt. Es gribēju kaut ko darīt ar savu naudu, lai tā nestāvētu bankā, bet nezināju, kur vēlos investēt, jo man nebija daudz informācijas. Veicu izpēti internetā, un visos resursos tika runāts par akcijām, taču tas šķita sarežģīti un gluži kā pilna laika darbs. Šķita, ka ir vajadzīgas ļoti padziļinātas zināšanas šajā jomā. Taču vienā no konferences runām tika pieminēts Mintos, un es nolēmu to pamēģināt. Investējot Mintos platformā, ir nepieciešamas nelielas zināšanas, taču tā ir drošāka un lietotājam draudzīgāka platforma. Tā ir pieejama un nes labus rezultātus.”

Kāda ir tava pieeja investēšanai Mintos platformā?

“Sākumā es investēju vairākās platformās, taču Mintos izrādījās man vispiemērotākā. Tāpēc es nolēmu izņemt naudu no pārējām platformām un investēt to Mintos. Man patīk, ka Mintos piedāvā elastīgas iespējas izvēlēties stratēģiju, jo tādējādi arī man ir teikšana par notiekošo. Turklāt es varu pielietot savas zināšanas un “spēlēties” ar savām investīcijām. Kopumā esmu nonākusi pie secinājuma, ka vislabākā stratēģija ir vidējs risks un augsts ienesīgums. Tomēr gribu piebilst, ka tad, kad sāku investēt un vēl tikai mācījos, es priekšroku devu zemam riskam.”

Kādus resursus izmantoji, lai uzzinātu vairāk par investēšanu?

“Labākais pirmais resurss bija sarunas par investīcijām ar manu digitālo nomadu kopienu. Papildus tam es noskatījos daudz YouTube video un sāku izmantot dažas tajos pieminētās stratēģijas, kuras izrādījās veiksmīgas. Taču esiet uzmanīgi, jo ir virkne cilvēku, kuri nezina, ko viņi runā, tāpēc viņu sacītais ir kritiski jāizvērtē.

Sākumā, kad vēl tikai mācījos par investēšanu, es izlasīju Mintos Investoru akadēmijā pieejamo informāciju, un tā bija ļoti noderīga. Tagad visas investīcijas esmu iestatījusi atbilstoši savām vēlmēm, un esmu apmierināta ar to rezultātiem, tāpēc Mintos kontam varu veltīt mazāk laika, un tas darbojas fonā. Patiesībā es tikko iegāju savā kontā un pārliecinājos, ka viss norit labi.”

Vai tev ir kādi padomi citiem investoriem?

“Ir svarīgi diversificēt. Ja jūs atstājat naudu bankā, tās vērtība samazinās. Es domāju, ka jūs nopelnāt apmēram 1%. Mintos, manuprāt, vidējais ienesīgums ir 9-10 %, kas ir daudz labāk nekā bankā. Protams, pastāv riski, bet jūs varat tos pārvaldīt. Ir daudz saprātīgāk ieguldīt naudu tur, kur tā var augt.”

Vai tu gribētu vēl ko piebilst?

“Es ceru, ka mans stāsts noderēs citām sievietēm, kuras domā par investēšanu. Es neesmu eksperte, man nav izglītības finanšu jomā, bet, veicot nelielu izpēti, man tas ir izdevies, tāpēc būtu jauki, ja arī citi cilvēki justu, ka viņi var darīt to pašu.”

Paldies, Jenny!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner