Investora stāsts: pasīvās turības veidošana

Katrs investora stāsts ir atšķirīgs, tāpēc esam nolēmuši dalīties ar dažām unikālām investoru pieredzēm Mintos platformā.

Šoreiz mēs iepazīstinām ar Madridē dzīvojošā tenisista un pilota Luis pieredzi, kurš stāsta par to, kā viņš izmanto Mintos savas finansiālās labklājības uzlabošanai.

Luis, cik gados tu sāki investēt?

Patiesībā es sāku investēt diezgan agri, kad man bija 18 gadi. Sākotnēji tās bija nelielas summas, un es piedzīvoju virkni kāpumu un kritumu. Tomēr šī pieredze man deva vērtīgas mācības par riska pārvaldību, pacietību un rūpīgas izpētes nozīmi.

Kādus resursus izmantoji, lai uzzinātu vairāk par investēšanu?

Vispirms es sāku ar grāmatām, kas paredzētas iesācējiem investoriem, cerot apgūt pamatprincipus. Papildus tam es izmantoju arī respektablas tiešsaistes platformas un tīmekļa vietnes, kas piedāvāja izglītojošu saturu, piemēram, raktus, pamācības un videoklipus.

Šie resursi man palīdzēja iegūt pamatizpratni par investēšanas principiem un iepazīstināja ar dažādām investīciju stratēģijām. Turklāt lielu pienesumu deva arī pievienošanās investīciju forumiem un kopienām, kur es varēju iesaistīties diskusijās ar citiem investoriem un mācīties no viņu pieredzes. Šis ir bijis nepārtraukts mācīšanās process.

Kas tevi pamudināja sākt lietot Mintos?

Mintos piedāvātais ienesīgums ir neparasts. Es biju pieradis drudžaini pirkt un pārdot akcijas. Tad no drauga uzzināju par P2P aizdevumiem un Mintos. Viņš ieteica izlasīt dažas atsauksmes par Mintos un izmēģināt to. Sākotnēji mani pamudināja lielā atdeve, bet vēlāk sapratu, ka Mintos piedāvā vēl citas priekšrocības.

 Tagad es pilnībā paļaujos uz automātiskām investēšanas stratēģijām un vairs neinvestēju manuāli. Es uzskatu, ka Mintos ir ideāli piemērots automātiskai investēšanai. Katru mēnesi es ieeju savā Mintos kontā un pārliecinos, vai visa nauda ir investēta, un 9 no 10 gadījumiem man nekas cits nav jādara.

Kāda ir tava attieksme pret risku?

Investīciju risku apzināšanās ir būtiska manas stratēģijas sastāvdaļa. Pirms jebkādu lēmumu pieņemšanas es veicu rūpīgu izpēti, lai izprastu ar katru investīciju saistītos iespējamos riskus. Turklāt es uzskatu, ka ir svarīgi diversificēt savu portfeli, investējot dažādās nozarēs un aktīvos. Šāda pieeja palīdz samazināt kopējo risku, neliekot visas olas vienā grozā.

Kādi ir galvenie faktori, kurus tu ņem vērā, novērtējot potenciālo investīciju?

Es ņemu vērā vairākus galvenos faktorus:

  • Attiecīgā uzņēmuma vai aktīva finansiālo noturību un stabilitāti.
  • Finanšu pamatrādītājus, piemēram, ieņēmumu tendences, peļņas maržas un parāda līmeni.
  • Vadības komandas profesionalitāti un pieredzi nozarē.
  • Tirgus tendences, iespējamos riskus un izaugsmes iespējas konkrētajā nozarē.
  • Riska un atdeves attiecību, novērtējot investīcijas potenciālo izaugsmi salīdzinājumā ar saistītajiem riskiem.

Vai tu esi aktīvs vai pasīvs investors?

Es balansēju starp aktīvu lēmumu pieņemšanu un pasīvo investīciju instrumentu, piemēram, indeksu fondu vai ETF, izmantošanu, lai iegūtu pieeju plašākām tirgus tendencēm. Mintos platformā es esmu ļoti pasīvs investors un izmantoju visas priekšrocības, ko sniedz tas, ka man nav viss jāpārvalda. Mans primārais mērķis ir izmantot abu pieeju priekšrocības, lai optimizētu sava portfeļa sniegumu.

Investīciju joma pastāvīgi attīstās, un to ietekmē mainīgie tirgus apstākļi, tehnoloģiju attīstība un globālie notikumi. Ir svarīgi saglabāt atvērtu prātu un būt gatavam pielāgot savu investīciju stratēģiju, ja nepieciešams.

Vai tev ir vēl kāds padoms investoriem?

Galvenais ir pacietība. Svarīgi ir saglabāt mieru svārstību laikā un izvairīties no impulsīvu lēmumu pieņemšanas, kas balstīti uz konkrētā brīža emocijām. Turklāt pacietība ļauj mums izmantot ilgtermiņa pieeju, ļaujot investīcijām laika gaitā nobriest un augt.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner