Investora stāsts: uzvarēt inflācijas cīņā

Apsveicam ar sieviešu mēnesi! Lai to atzīmētu, mēs publicēsim četrus jaunus Mintos investoru – sieviešu stāstus par viņu pieredzi un investīciju padomiem.

Mēneša sākumā mēs runājām ar Mintos investori Aigu no Latvijas, kura pastāstīja, kāpēc viņa sāka investēt Mintos, kā arī dalījās pārdomās par pieejamību un investēšanu.

Tu minēji, ka investēt sāki salīdzinoši nesen. Kas tevi motivēja sākt investēt?

“Inflācija Latvijā ir ļoti augsta, vairāk nekā 20%, un es vēlos tuvākajā laikā sākt būvēt māju. Es meklēju platformu, kura piedāvā iespēju turēties līdzi inflācijai, palielināt savu kapitālu un izņemt to, kad vien man ir nepieciešama nauda. Turklāt es negribēju riskēt, izvēloties nezināmu uzņēmumu.

Lēmumu pieņemšanas procesā es vienmēr veicu rūpīgu izpēti. Pirms izlēmu investēt Mintos platformā, es izlasīju daudz informācijas, noskatījos virkni YouTube video, kā arī aprunājos ar draugiem un kolēģiem. Drauga draugs patiesībā strādā Mintos. Tā kā es zinu, ka aiz platformas stāv reāli cilvēki, man ir lielāka uzticība.”

Kāpēc tu izvēlējies Mintos?

“Mintos ir vietējs uzņēmums no Latvijas, un tajā strādā reāli cilvēki. Mintos ir arī licencēta ieguldījumu brokeru sabiedrība saskaņā ar MiFID, un šī kvalifikācija un aizsardzība man ir svarīga. Es arī izvērtēju ienesīgumu, ko es varētu nopelnīt, un salīdzināju to ar citām platformām. Mani apmierināja procentu likme, turklāt es negribēju riskēt ar savu naudu kādā nezināmā uzņēmumā.”

Kāda ir tava investīciju stratēģija Mintos platformā?

“Man nav daudz laika, ko veltīt investēšanai, tāpēc es izmantoju Mintos automatizēto stratēģiju. Tā ne tikai ietaupa laiku, bet es arī uzskatu, ka Mintos spēs pieņemt labākus investīciju lēmumus nekā es. Zinu, ka diversifikācija ar automatizēto stratēģiju būs profesionālāka un ienesīgāka. Es ticu, ka Mintos darīs visu iespējamo manā labā un nodrošinās man vislabāko atdevi.”

Kādus padomus vari sniegt sievietēm, kuras grib sākt investēt?

“Ir ierasts, ka sievietes netiek mudinātas investēt un pelnīt vairāk naudas no jau esošās naudas. Es iesaku lasīt grāmatas, izglītot sevi un runāt ar draudzenēm par investēšanu.

Es cenšos mudināt savus draugus investēt, jo, ja jūsu nauda atrodas uzkrājumu kontā, jūs faktiski zaudējat naudu, ņemot vērā inflācijas līmeni.

Es saprotu, ka sievietēm ir jāuzņemas vadība pār savu naudu. Tas nenozīmē, ka es neuzticos savam vīram, valdībai vai kam citam, tas tikai nozīmē, ka mums ir jāizmanto arī mūsu resursi, lai iesaistītos. Šis ir lielisks brīdis, lai investētu, jo tas kļūst arvien vieglāk un vieglāk. Mūsdienās ir vairāk resursu un iespēju nekā jebkad agrāk, un mēs varam investēt vien ar dažiem peles klikšķiem.”

Vai tu gribētu vēl ko piebilst?

“Mintos ir ļoti vienkāršs, ērts un pieejams ikvienam. Es ceru, ka Mintos pieejamība mudinās sievietes investēt.”

“Bieži sastopamais šķērslis, ar ko sievietes saskaras investējot, ir priekšstats, ka tas ir ļoti grūti, un pirms dažiem gadiem tas tā arī bija. Taču tagad, pateicoties tādām platformām kā Mintos, tas ir ļoti vienkārši.”

Paldies, Aiga!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner