Investori martā un aprīlī saņēma neto pārskaitījumus 71 miljona eiro apmērā no aizņēmēju atmaksām

14.05.2020

mintosblog

Līdz šim 2020. gads ir bijis kā neviens cits gads. Mēs reaģējām ātri, lai pielāgotos jaunajam ekonomiskajam klimatam, kas radās COVID-19 pandēmijas rezultātā, un turpinām cieši sadarboties ar aizdevējiem mūsu Mintos platformā, lai pārliecinātos, ka tie rīkojas tāpat.

Mēs redzam, ka daudzi aizdevēji veic korekcijas uzņēmējdarbībā, lai stātos pretī jaunajai realitātei, un, lai arī šīs pieejas pilnīga ietekme vēl būs tikai novērojama, ekonomikas lejupslīdes laikā martā un aprīlī investoriem tika veikti neto pārskaitījumi EUR 71,171,977 vērtībā.

Neto pārskaitījumi 2020. gadā

Pat tad, kad ekonomiskās lejupslīdes dēļ Mintos īslaicīgi pieauga procesā esošie maksājumi, aizdevēji neto pārskaitījumos investoriem pārskaitījuši vairāk nekā iepriekšējos mēnešos (kā redzams zemāk).

“Neto pārskaitījumi” ir starpība starp naudas summām, kas saņemtas par jaunām investīcijām, un atmaksājumiem, ko aizdevēji nosūtījuši investoriem. Ietekme, ko radīja Covid-19, vissmagāk skāra pasaules tirgus februāra – aprīļa periodā, un radīja mazāk jaunu investīciju. Tā rezultātā aizdevēji Mintos ir izmaksājuši par EUR 20,271,330 vairāk, nekā tās kopumā saņēma jaunajās investīcijās 2020. gadā.

Kā tas ietekmē Mintos investorus?

Vērojot neto pārskaitījumu pašreizējo līmeni, var secināt, ka lielākā daļa aizdevēju investoriem ir veikuši pārskaitījumus laikus un pilnā apmērā. Turklāt, lai nodrošinātu efektivitāti ikdienas darījumos, daudzi aizdevēji ir pielāgojuši situāciju, samazinot aizdevumu izsniegšanas apjomu un nosakot stingrākus kritērijus aizņēmējiem aizdevumu saņemšanai.

Šie dati, kopā ar stabilajiem investoru atmaksas līmeņiem martā un aprīlī, kas izklāstīti zemāk atrodamajā PDF¹, var sniegt zināmu pārliecību par pūļa finansēšanas noturību finanšu krīzes laikā.


¹ Lejupielādē PDF: veiktās atmaksas investoriem (izņemot procesā esošos maksājumus) 2020. gadā šeit

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums