Investoru kategoriju ieviešana

Tuvojoties licences saņemšanas brīdim, mēs ieviešam investoru kategorijas saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgu direktīvu (MiFID). Atbilstoši šai direktīvai ieguldījumu brokeru sabiedrībām ir pienākums iedalīt investorus vienā no trim kategorijām, lai nodrošinātu, ka viņi saņem savai pieredzei, zināšanām un kompetences līmenim atbilstošu aizsardzību un atbalstu. Kamēr Mintos nav saņēmis licenci, šīm kategorijām ir tikai informatīvas raksturs.

Investoru kategorijas saskaņā ar MiFID:

Privātie klienti

Lielākā daļa investoru Mintos aizdevumu tirgū tiks uzskatīti par privātajiem klientiem. Salīdzinājumā ar citām kategorijām privātajiem klientiem ir mazāka pieredze, un tiem tiek nodrošināta visaugstākā līmeņa tiesiskā aizsardzība. Piemēram, mēs viņiem sniegsim papildu pārskatus un informāciju, turklāt, turot finanšu instrumentus Mintos aizdevumu tirgū, viņus aizsargā investoru aizsardzības sistēma. Pēc noklusējuma jebkurš investors, kas netiek uzskatīts par profesionālu klientu vai tiesīgu darījumu partneri, saskaņā ar MiFID regulu tiek uzskatīts par privāto klientu.

Profesionāli klienti

Tiek uzskatīts, ka profesionāli klienti spēj pieņemt investīciju lēmumus un izprast ar tām saistītos riskus patstāvīgāk nekā privātie klienti. Tas nozīmē, ka viņi var piekļūt noteiktiem piedāvājumiem, bet viņiem ir atcelta daļa tiesiskās aizsardzības, kas tiek piešķirta privātajiem klientiem. Profesionāli klienti parasti ir institucionālie investori vai dažos gadījumos privātpersonas ar lielu investēšanas pieredzi un ievērojamu neto vērtību.

Tiesīgie darījumu partneri

Tiesīgie darījumu partneri tiek uzskatīti par vispieredzējušākajiem investoriem. Parasti tie ir ieguldījumu sabiedrības, kredītiestādes, ieguldījumu fondi vai citas regulētas finanšu iestādes. Tiem tiek nodrošināta mazāka tiesiskā aizsardzība salīdzinājumā ar profesionālajiem investoriem.

Tiklīdz Mintos saņems ieguldījumu brokeru sabiedrības licenci un kļūs par regulētu aizdevumu tirgu, investori varēs pieprasīt, lai viņiem piešķir citu kategoriju. Sīkāka informācija ir pieejama MiFID regulas II pielikumā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner