Inwestuj w pożyczki osobiste udzielane przez Cash Credit w Bułgarii

Przedstawiamy nowość na platformie Mintos – pożyczki osobiste udzielane w Bułgarii przez Cash Credit, wiodącą bułgarską firmę z branży FinTech, która oferuje kredytowanie detaliczne i pożyczki on-line.

Cash Credit wchodzi w skład Grupy Cash Credit prowadzącej działalność w Bułgarii, Afryce Południowej i na Filipinach. Grupa wykorzystuje unikalny model biznesowy polegający na współpracy z operatorami sieci komórkowych. Pozwala on lepiej ocenić zdolność kredytową oraz udzielić szybszych pożyczek w wygodny dla klientów sposób. Na początku 2017 r. Cash Credit jako pierwsza firma na świecie przyznała pożyczkę poprzez aplikację Viber – popularny komunikator, który pozwala na wykonywanie rozmów tekstowych, głosowych i wideo.

„Współpraca z Mintos pozwoli nam dalej wykorzystywać wiedzę Cash Credit w skutecznym i zyskownym udzielaniu pożyczek przy jednoczesnym zapewnieniu inwestorom konkurencyjnych zysków. Wybraliśmy Mintos ze względu na podobne wartości i sposób postrzegania przyszłości sektora usług finansowych” mówi Anton Karagiozov, CEO Cash Credit i członek zarządu Grupy Cash Credit.

Większość pożyczkobiorców Cash Credit w Bułgarii to klienci indywidualni, którzy chcą zaspokoić ogólne potrzeby, sfinansować bieżące wydatki lub naprawy albo opłacić rachunki. Dzięki 70 placówkom i dostępie on-line firma oferuje najszybszą ocenę wniosku na bułgarskim rynku – trwa ona mniej niż sześć minut.

Wartość pożyczek osobistych, które Cash Credit umieści na platformie Mintos, wyniesie od 100 do 1000 euro, natomiast okres spłaty do 18 miesięcy. Średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów będzie się wahać między 10 a 12%.

Cash Credit udzieli gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Odsetek pożyczek Cash Credit, które mają ponad 60-dniowe opóźnienia w spłacie, wynosi poniżej 15%.

Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos Cash Credit zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%.

„Bułgarski rynek ma duży potencjał. Użytkownicy korzystający z platformy Mintos są zainteresowani inwestowaniem w pożyczki udzielane w tym kraju. Dlatego z przyjemnością rozpoczynamy współpracę z jednym z wiodących pozabankowych pożyczkodawców z Bułgarii” wyjaśnia Martins Sulte, CEO i współzałożyciel Mintos.

Od początku swojej działalności w 2011 r. firma Cash Credit udzieliła w Bułgarii ponad 240 000 pożyczek na kwotę przekraczają 55 mln euro.

W lipcu 2017 r. wartość netto portfela pożyczkowego Cash Credit w Bułgarii wyniosła 3.6 mln euro, a liczba aktywnych klientów – 15 000. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy w 2017 r. firma udzieliła pożyczek na kwotę 7.5 mln euro.

Na koniec roku 2016 jej kapitał w Bułgarii wyniósł 4,5 mln euro, aktywa – 5.2 mln euro, a wskaźnik rentowności aktywów -19%.

Rozwój biznesowy Cash Credit nie został niezauważony – w 2013 r. globalna firma doradcza i inwestycyjna Delta Partners Capital Limited zainwestowała w Cash Credit 25 mln dolarów.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w nowe pożyczki udzielane przez Cash Credit, nie zapomnij dodać firmy do swojej listy pierwotnych pożyczkodawców. Dzięki Auto Invest oszczędzisz czas i nigdy nie stracisz żadnej okazji!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner