Inwestuj w pożyczki osobiste udzielane przez Creditstar w Hiszpanii!

Mintos nieustannie zwiększa możliwości dywersyfikacji na swojej platformie – najnowsza oferta dla inwestorów obejmuje pożyczki krótkoterminowe i osobiste udzielane przez Creditstar w Hiszpanii!

Creditstar to jeden z wiodących pożyczkodawców pozabankowych w Europie, oferujący niezabezpieczone pożyczki konsumpcyjne w ośmiu krajach. Spółka zaczęła współpracować z Mintos w zeszłym roku, umieszczając na platformie pożyczki udzielane w Polsce. W ciągu 10 miesięcy użytkownicy Mintos zainwestowali w pożyczki Creditstar 5.9 mln euro.

Wartość pożyczek udzielanych w Hiszpanii, które Creditstar umieści na platformie będzie wynosić od 50 do 1000 euro, z okresem spłaty do 3 miesięcy. Natomiast średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów ma wynieść nawet 12%. Creditstar udzieli gwarancji wykupu, jeżeli spłata pożyczki będzie opóźniona o ponad 60 dni. Z każdej dostępnej pożyczki spółka zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%.

Obecnie Creditstar ma ponad 4 000 aktywnych klientów w Hiszpanii, a wartość portfela kredytowego wynosi 2.6 mln euro.

Siedziba spółki mieści się w Estonii, gdzie z 40% udziałem na rynku może pochwalić się pozycją lidera. Creditstar prowadzi także działalność w Estonii, Polsce, Czechach, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i na Litwie. Całkowita liczba aktywnych klientów w całej Grupie Creditstar przekracza obecnie 272 000.

Wartość łącznego portfela kredytowego Grupy Creditstar została oszacowana w marcu 2017 r. na 47 mln euro. Kapitał spółki wynosi 12.8 mln euro, a aktywa – 56.6 mln euro. Od czasu swojego powstania w 2006 r. Creditstar każdego roku osiąga rentowność. W zeszłym roku spółka wygenerowała zysk netto w kwocie 1.6 mln euro.

Typowy klient Creditstar to aktywny, młody mężczyzna w wieku 26-35 lat mieszkający w małym mieście. Creditstar ma rygorystyczną politykę kredytową – jedynie 30% podań przechodzi weryfikację. Spółka zatrudnia firmy windykacyjne do odzyskania niespłacanych w terminie należności.

„Z przyjemnością zwiększamy współpracę z Creditstar. Wyniki Grupy są imponujące. Z chęcią umieścimy na platformie również pożyczki udzielane w innych krajach” mówi Martins Sulte, CEO i współzałożyciel Mintos.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner