Inwestycje na Mintos przekroczyły 1 miliard euro – spółka osiąga kolejny krok milowy

Po trzech i pół latach od rozpoczęcia działalności, Mintos – łotewski start-up fintechowy, osiągnął 1 miliard euro w środkach zainwestowanych w pożyczki poprzez platformę. W tym roku notowany jest najbardziej dynamiczny wzrost inwestycji na rynku – od stycznia inwestorzy zainwestowali już ponad 500 milionów euro. Przy takim tempie wzrostu, do połowy 2019 roku, wartość inwestycji na Mintos może przekroczyć kwotę 2 miliardów euro.

Od początku działalności Mintos, inwestorzy sfinansowali poprzez platformę ponad 3,5 miliona pożyczek z 24 krajów. To oznacza, że taka sama liczba małych przedsiębiorstw i pożyczkobiorców indywidualnych zyskała możliwość otrzymania pożyczki.

1 miliard euro zainwestowany w pożyczki poprzez naszą platformę jest istotnym kamieniem milowym w rozwoju naszej firmy. Pokazuje to potencjał naszego modelu biznesowego oraz dalszego rozwoju firmy, jednak dla nas to dopiero początek. Od początku naszej działalności mamy globalne ambicje i dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć ten cel, którym jest stworzenie zrównoważonej firmy o światowym zasięgu. Liczba inwestorów i firm pożyczkowych obecnych na Mintos rośnie dosłownie z dnia na dzień. Ponad 1 000 nowych inwestorów tygodniowo dołącza do platformy, a kwota miesięcznych inwestycji przekracza 100 milionów euro. W takim tempie będziemy mogli osiągnąć drugi miliard euro już za 10 miesięcy”powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Mintos to internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu, który oferuje inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Każdy kto posiada jedynie 50 złotych może zacząć inwestować i zarabiać na rynku. Obecnie na platformie Mintos zarejestrowanych jest blisko 76 000 inwestorów z 70 krajów, którzy mają możliwość inwestycji w pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe z 24 państw. Według danych AltFi, największego na świecie portalu informacyjnego sektora pozabankowego, Mintos posiada 45-procentowy udział w rynku w Europie Kontynentalnej.

Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili już na rynku 23 miliony euro ze zwrotów z inwestycji w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata. Inwestorzy mają możliwość inwestowania, m.in. w pożyczki krótkoterminowe, samochodowe, osobiste, rolne i hipoteczne. Średnia stopa zwrotu z inwestycji wynosi obecnie blisko 12%. Średnia wartość inwestycji w pożyczki, przypadająca na jednego inwestora, wynosi ponad 4 500 euro (około 19 000 złotych), przy czym dzięki systemowi dywersyfikacji w jedną pożyczkę inwestor inwestuje średnio 20-25 euro (80-100 złotych).

Nasz model biznesowy pozwala nam oferować inwestorom wiele różnych rodzajów pożyczek, w które mogą zainwestować za pośrednictwem jednej platformy. W ten sposób inwestorzy zyskują możliwość stworzenia portfela pożyczkowego o wysokim stopniu dywersyfikacji, który składa się z różnych pożyczek udzielanych pożyczkobiorcom z pochodzącym z wielu sektorów rynku, mieszkającym i działającym praktycznie na całym świecie. Dzięki temu znacząco zmniejsza się ryzyko inwestycji” – wyjaśnił Martins Sulte.

Obecnie miesięczny wzrost liczby inwestorów zarejestrowanych na platformie Mintos wynosi 10%. Najbardziej aktywni inwestorzy pochodzą z państw o wieloletniej tradycji oszczędzania i inwestowania – z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Finlandii. Bardzo dynamicznie dołączają do nich inwestorzy z Czech, Polski, Estonii oraz innych krajów europejskich. Jest też grono inwestorów z takich krajów, jak, m.in. Australia, USA, Chiny, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Indie.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner