Ir noslēgusies Lendo likvidācija

31.07.2020

mintosblog

  • Lendo – Finko grupā esošais aizdevējs, uzsāka likvidāciju likumdošanas izmaiņu dēļ Gruzijā.
  • gada 23. jūlijā Lendo ir iekasējis visus maksājumus par neatmaksātajiem aizdevumiem un veicis to pārskaitīšanu Mintos investoriem. Uzņēmums ir izpildījis arī aizdevumu atpirkšanu, kur tas bija nepieciešams, un investori ir saņēmuši visu savu kapitālu un procentus.

  1. gada janvārī Gruzijas Nacionālā banka ieviesa izmaiņas, kas negatīvi ietekmēja kreditēšanas biznesa darbību valstī. Maksimālais efektīvās procentu likmes limits aizdevumiem Gruzijā tika noteikts 50%. Turklāt finanšu iestādēm tika pieprasīts izsniegt aizdevumus, pamatojoties uz klientu parāda atmaksas spēju novērtējumu. Papildus tam maksājuma un ienākuma, kā arī aizdevuma un ķīlas vērtības attiecība nevar pārsniegt atbilstošās maksimālās normas, kas tiktu diferencētas vietējā un ārvalstu valūtā iznsiegtiem aizdevumiem.

Rezultātā Lendo izlēma uzsākt likvidāciju. Likvidācija nozīmēja, ka kreditēšanas uzņēmums vairs neizsniedza aizdevumus, tādējādi arī neizvietoja jaunus aizdevumus Mintos platformā. Tomēr Lendo turpināja apkalpot esošos aizdevumus un pārskaitīja aizņēmēju maksājumus Mintos investoriem.

Tagad, kopš 2020. gada 23. jūlija, Lendo ir iekasējis visus maksājumus par neatmaksātajiem aizdevumiem un veicis to pārskaitīšanu Mintos investoriem. Uzņēmums ir izpildījis arī aizdevumu atpirkšanu, kur tas bija nepieciešams. Tas nozīmē, ka investori ir saņēmuši visu savu kapitālu un procentus, un tāpēc Lendo pamet Mintos aizdevumu tirgu. Pirms likvidācijas Lendo neatmaksātās investīcijas Mintos platformā sastādīja 12,4 miljonus eiro, aktīvas investīcijas Lendo aizdevumos bija 27 403 investoriem, un katrs investors vidēji bija investējis 452 eiro.

Par Lendo aizdevumu izvietošanu Mintos platformā

Lendo sāka izvietot aizdevumus Mintos platformā 2016. gada 25. jūlijā. Savas sadarbības laikā ar Mintos Lendo tajā izvietoja vairāk nekā divus miljonus aizdevumu ar kopējo vērtību 258 miljoni eiro, neskaitot uzņēmuma līdzdalību aizdevumos. Investējot Lendo aizdevumos, Mintos investori procentos nopelnīja kopumā 4,9 miljonus eiro ar vidējo svērto atdevi gadā 12,1% eiro aizdevumiem un 17,1% gruzijas laru aizdevumiem.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums